Jak naprawić pralkę Indesit

Pralki marki Indesit, jak zwykle, niezawodny i rzadko zawodzą przy zachowaniu zasad eksploatacji. Jeśli ten problem nadal spotkał swojego gospodarstwa domowego, urządzenie, nie spiesz się, zwrócić się do warsztatu. Niektóre z prostych i typowych awarii pralki można rozwiązać własnymi siłami.

Jak naprawić pralkę Indesit

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – zestaw kluczy;
  • – tester.

Instrukcja

1
Użyj, aby określić typ usterki pralki Indesit wbudowany system autodiagnostyki. W wyniku jawnego awarii maszyn i urządzeń na wyświetlaczu lcd pojawia się kod błędu. Wypisz kod na kartce papieru i zapoznaj się z naszą instrukcją dołączoną do dotknięta problemem centrali. Definiując typ usterki, wykonaj kroki zalecane w celu jego rozwiązania.
2
Jeśli pralka nie grzeje wody, sprawdzić działanie rurową grzejnika elektrycznego (Grzejnika). Zdejmij tylną pokrywę i znajdź kołnierz Grzejnika. Odkręć nakrętki na kołnierzu do końca gwintu i dociśnij ją, aby nakrętka poszła do oporu w kołnierz.
3
Odłącz grzałkę od pralki i sprawdź testerem. W razie awarii grzejnika, należy wymienić go na nowy, dokładnie zbierając jego mocy i typu. Jeśli grzejnik jest sprawny, może być konieczne bardziej fachowa diagnostyka i późniejsza wymiana termostatu lub styków przekaźnika. Udać się do warsztatu w zakresie napraw sprzętu agd.
4
Czasami po uruchomieniu programu prania bęben maszyny nie obraca się. Wyłącz maszynę i sprawdź wolny bieg szpuli, kolejno przesuwając go w różnych kierunkach. W przypadku braku zewnętrznych hałasów sprawdź naciąg paska.
5
Zdejmij tylną ściankę pralki. Sprawdzić miejsce mocowania pasa i upewnij się, że jest bezpieczny i dobrze naciągnięty. Sprawdź, czy dobrze się kręci koło pasowe silnika. Zerwanego pasa wymień go na nowy. Jeśli przyczyną usterki nie jest zainstalowany, należy zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.
6
Jeśli pralka nie nabiera wody lub robi to zbyt wolno, sprawdź na początek, otwarty czy do końca zawór, przez który woda dostarczana jest do samochodu. Odkręcić zawór jest całkowicie i ponownie sprawdzić maszynę w pracy.
7
Dodatkowo odkręcić wąż dopływu wody, który nadaje się do samochodu z tyłu. Wyjąć filtr i umyć go w przypadku zanieczyszczenia. Jeśli podjęte działania nie doprowadziły do rezultatu, przyczyną może być uszkodzenie przekaźnika poziomu wody. Nie posiadając kwalifikacji, nie próbuj wymienić przekaźnik samodzielnie, skontaktuj się z centrum serwisowym Indesit.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *