Jak znaleźć zerowego

Energia elektryczna dostarczona do mieszkania z dwóch przewodów: фазному i zero. Zero przewód ze względów bezpieczeństwa należy zachować do żyrandolu bezpośrednio, a fazowy – poprzez wyłącznik, w tym zamknięcie część oprawki powinna być połączona z przewodem neutralnym. Odróżnić je od siebie pomogą narzędzia specjalne.

Jak znaleźć zerowego

Trzeba

  • – wskaźnik fazy;
  • – rękawice gumowe.

Instrukcja

1
Kup w sklepie urządzenie do pomiaru fazowego przewodu. To może być jeden z następujących typów: z neon lampą led, a także z lcd wskaźnik. Albo zamontować takie urządzenie samodzielnie, łącząc szeregowo dobrze izolowany bagnet, opornik 1 мегаом i 0,5 wat, neon żarówkę i sensor.
2
Aby określić zerowego przy pomocy urządzenia na podstawie neonowych świateł, dotknij czujnika, po czym, w żadnym wypadku nie dotykając жалу śrubokręta lub go według (w zależności od wersji urządzenia), naciśnij wystającą części przewodu. Drugą rękę należy trzymać za plecami, aby przypadkiem nie dotknąć jej innych części czynnych. Jeśli neonowa lampka świecić nie będzie, ten przewód – zero, jeśli będzie – fazowy.
3
Wskaźnik, w którym zamiast neonowych świateł służy dioda led, jest bardziej uniwersalny. Można nim nie tylko na wykrywanie fazy napięcia, ale i z grubsza mierzyć opór. Wadą jest konieczność okresowo wymieniać baterie. Używaj go tak samo, ale czujnika nie należy dotykać – trzymaj śrubokręta za obudowę. Sensor należy używać tylko podczas sprawdzania przewodności обесточенных łańcuchów. Takim przyrządem można korzystać w gumowych rękawiczkach, co eliminuje niebezpieczeństwo dotknięcia sąsiednich przewodów, na przykład, w razie przypadkowego соскальзывании żądła. Należy wymienić baterie wskaźnika tylko wtedy, gdy jest on odłączony od wszelkich obwodów zewnętrznych.
4
Urządzenie, wyposażone шкальным lcd wskaźnik do pomiaru oporu nie nadaje, ale można z niego korzystać w celu określenia obecności napięcia w niskonapięciowych obwodach. To właśnie w tym ostatnim przypadku przy pomiarach należy dotykać linii papilarnych. Kiedy określa fazy napięcia w zwykłym mieszkaniu szarpania, trzymając go tylko za obudowę, podobnie czujnikowi. Jeśli na ekraniku nie jest czarne ani jeden rowek, przewód jest zerowy. Wskaźnik ten pozwala także na pracę w gumowych rękawiczkach, a baterii nie wymaga.
Należy zwrócić uwagę
Definiując zerowy i fazowy przewody, przed przystąpieniem do dalszych prac montażowych należy wyłączyć automat. Nie używaj wskaźnikami przy napięciu ponad 500 W.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.