Jak podłączyć transformator step-down

Step-down transformator przeznaczony jest do zasilania obciążeń mniejszym napięciu niż to, które znajduje w sieci. Aby nie uległ awarii, należy znaleźć i poprawnie podłączyć do sieci właśnie tę cewkę, która jest do tego przeznaczona.

Jak podłączyć transformator step-down

Trzeba

  • Transformator, woltomierz, narzędzia.

Instrukcja

1
Nie należy myśleć, że sieciowa uzwojenie u transformatora – zawsze ta, która ma maksymalna rezystancja lub największą liczbę zwojów. Istnieją tak zwane анодно-накальные transformatory, w zestawie uzwojeń których są obniżające i podwyższające. Jednak, jeśli wiadomo, że transformator jest tylko opadający, śmiało bierz najlepszą высокоомную z uzwojeń za sieciowej.
2
Kiedy nie wiadomo, czy wszystkie wtórne uzwojenia są zmniejsza, należy kierować się następującymi charakterystycznymi objawami uzwojenia pierwotnego: jej ustalenia znajdują się w pewnej odległości od pozostałych, albo wcale nawinięta w osobnej części ramy.
3
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zrób zdjęcie transformatora, po czym umieść zdjęcie na profil forum, nie zapominając podać markę urządzenia. Wkrótce otrzymasz informacje o lokalizacji wniosków. Również upewnij się, że transformator jest przeznaczony na napięcie 220 v i częstotliwości 50 Hz (są i 400-герцовые, które w niskich częstotliwości natychmiast wypalają).
4
W przypadku, gdy prąd uzwojenia ma trzy wyjścia, jeden z nich jest kranu, aby włączyć się w 110 – lub 127-вольтовую sieć. Znajdź takie połączenie wyprowadzeń tego uzwojenia, w którym opór okazuje się, maksymalna – to właśnie na nich można podawać 220 V. Jeśli wnioski nie trzy, a cztery, chodzi zazwyczaj o dwóch oddzielnych uzwojeniach, które dla zasilania z 220 v z sieci należy łączyć nie tylko konsekwentnie, ale i синфазно.
5
W celu znalezienia prawidłowego sposobu składową zgodną połączenia uzwojeń połącz je szeregowo i podłącz go do вольтметру ac, działającego w granicach 500 W, a następnie, nie dotykając wyprowadzeń uzwojeń pierwotnych, na jedną z drugorzędnych podać napięcie zmienne w kilku woltów. Przeczytaj wskazania woltomierza, po czym odłącz napięcie, zamienić wnioski jedną z pierwotnych uzwojeń i powtórz doświadczenie, a następnie ponownie odłączyć napięcie. Wariant zapewniający maksymalne wskazania woltomierza – jest prawidłowe.
6
Teraz, znając położenie uzwojenia pierwotnego (lub dwóch takich uzwojeń) podłącz ją (albo dwa uzwojenia szeregowo i синфазно) do sieci przez bezpiecznik prąd znamionowy którego wybrać w zależności od mocy transformatora (0,05 A na każde 10 W). Następnie ostrożnie, nie dotykając żadnych wniosków (wtórne uzwojenia też mogą być rozszerzona o wysokonapięciowe!), zmierz woltomierzem zmienne napięcia, produkowane transformatorem.
7
Aby uzyskać z napięcia zmiennego na stałe, podłącz do uzwojenia prostownik z filtrem. Należy zachować biegunowość przy podłączaniu wyjścia mostu są do skraplacza. Należy pamiętać, że napięcie na wyjściu filtra wzrośnie do 1,41 razy w porównaniu z obowiązującym wartość napięcia na uzwojeniu wtórnym.
8
Wszystkie перепайки należy wykonywać przy odłączonym napięciu transformatora, a jeśli prostowniki wysokiego napięcia, przed dotknięciem do danych nie tylko обесточивайте transformator, ale i rozładować kondensatory filtrów. Nie przekraczać maksymalnych prądów poszczególnych uzwojeń i całkowitą moc pobieraną od transformatora w ogóle.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.