Jak znaleźć piosenkę z zakresu

Często zdarza się, słysząc w radiu jakąś piosenkę, człowiek zapamiętuje tylko krótki fragment z nią. Jednak nawet w niewielkiej części można poznać tytuł i wykonawcę utworu.

Jak znaleźć piosenkę z zakresu

Trzeba

  • – komputer z dostępem do internetu;
  • – telefon komórkowy z możliwością zapisu plików audio.

Instrukcja

1
Напойте pamiętny fragment utworu swoim znajomym. Jeśli piosenka popularna, na pewno ktoś z nich ją rozpoznaje. Ponadto, jeśli masz odwagę, możesz zaśpiewać fragment utworu sprzedawcom w sklepie muzycznych płyt cd. Jak zwykle, doskonale orientują się w muzyce współczesnej i charakteryzują się dobrą pamięcią.
2
Wprowadź pamiętny tekst piosenki w dowolnej wyszukiwarce (na przykład, Yandex, Google lub Yahoo). Jeśli dobrze pamiętał przynajmniej w kilku zdaniach z utworu, można szybko znaleźć tytuł piosenki, korzystając w ten sposób.
3
Skorzystaj z usług internetowych rozpoznawania muzyki, na przykład, AudioTag. Do tego trzeba nagrać fragment piosenki trwające nie mniej niż 15 sekund i taktować je z pomocą tego serwisu.
4
Podobne istnieją aplikacje dla urządzeń mobilnych. Jednak podczas nagrywania klipu, należy pamiętać, że im więcej zakłóceń i im niższa jakość nagrania, tym mniejsze prawdopodobieństwo poznać tytuł utworu za pomocą programów do rozpoznawania muzyki.
5
Jeśli usłyszeli piosenkę w radio i pamiętać o planowanej godzinie dźwięku, skorzystaj zasoby internetowe, które oferują dostęp do archiwów słuchowisko. W runecie takie archiwum można znaleźć na stronach internetowych www.moskva.fm i www.piter.fm. Znajdź w jednym z tych miejsc napis „Co to za piosenka?”, wybierz odpowiednią datę i przedział czasu i naciśnij przycisk „Znajdź”. Jeśli pamiętasz nazwę stacji, na której leciała piosenka, ustawić ograniczenia na wyszukiwanie, zauważając tylko tę stację. Po uzyskaniu listy звучавших w tym czasie na antenie utworów można posłuchać ich i ustalić odpowiedni.
6
Zadaj pytanie na jednym z forów, gdzie omawia się nowoczesna muzyka. Opisz wszystko, co pamiętasz: poszczególne słowa i wyrażenia, ile wykonawców, jakie instrumenty muzyczne brzmią w kompozycji, fabuła klipu wideo. Na pewno ktoś z miłośników muzyki przyjdzie ci na pomoc.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.