Jak grać hymn Rosji

Hymn Federacji Rosyjskiej jest symbolem państwa kraju na równi z godłem i flagą. Muzyka współczesnej wersji hymnu została napisana w 1944 r kompozytorem A. a. aleksandrowa i zatwierdzony I. Stalinem jako hymnu ZSRR. Pierwszy wariant tekstu został napisany poetów S. Михалковым i R. El-Регистаном.

Jak grać hymn Rosji

Trzeba

  • – fortepian lub akordeon;
  • – chór lub solista.

Instrukcja

1
Na rozkaz Stalina dzieło Aleksandra, Michałkowa i El-Регистана stało się substytutem „Интернационалу” w 1944 r. Jednak wśród kandydatów do roli autorów hymnu byli tacy wytrawni muzycy i poeci, jak D. Szostakowicza, A. Chaczaturiana, M. Svetlov, Czyli Долматовский i inne. Nowe dzieło więcej zgodne z krajowego mentalności i odzwierciedlało nastroje epoki. W pierwszej redakcji tekstu widać wpływ tzw. kultu jednostki Stalina.
2
W 1956 r. kolejny zjazd KPZR skasował tekst poetycki. Hymn państwowy z tego czasu i aż do 1977 r. została faktycznie zrealizowana tylko w instrumentalnym traktowaniu, bez chóru. Ale przy podejmowaniu Konstytucji tekst został zwrócony w nowej wersji. S. Michałkow usunięto wzmianki o wodzu.
3
Od 1990 r. hymn Aleksandrowa został zastąpiony przez dzieło Glinki „pieśń patriotyczna najpierw jako hymnu ZSRR, a następnie jako pierwszy hymn Federacji Rosyjskiej. Tekst na ten utwór nigdy nie został napisany. Ponadto, wśród ludności kraju pozostała duża ilość fanów starego hymnu. W 2000 r. stara muzyka powraca z nowym wariantem tekstu, napisane również S. Михалковым.
4
Oficjalna wersja hymnu – aranżacja na orkiestrę symfoniczną i chór mieszany. Jednak, ze względu na jasne, uroczystej dzwonki górnego głosu, często hymn kończy solistą. Obecność wszystkich trzech grup instrumentów (strunowe, dęte, perkusyjne) oraz opcjonalnie: według własnego uznania wielu zespoły robią przetwarzania hymnu. Istnieją i transkrypcje dla poszczególnych narzędzi. W szczególności, na końcu artykułu są trzy opcje transkrypcje: tradycyjne, na chór a capella (bez akompaniamentu) i dla bajan. Ostatnia może być wykorzystane do wykonania na fortepianie po niewielkim wróci z korekty.
5
W wykonaniu hymnu należy przestrzegać ogólnych zasad wykonania na danym instrumencie i zasad gatunku. Charakterystyczne cechy takich dzieł – marsz charakter, górka, uroczystość. Grając hymn, sami wywoływać w sobie poczucie dumy z kraju i po prostu przekazywać emocje poprzez dźwięki. Ponieważ dzieło znane, reakcja słuchaczy z góry.
6
Sławę hymnu ma swoją drugą stronę: jeśli po wykonaniu można фальшивите, wziąć nie ten akord, to będzie od razu słychać. Dlatego podczas nauczania nut bądź bardzo ostrożny i dokładny.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.