Jak grać na bambusowym flecie

Bambusowy flet – orkiestra instrument muzyczny, który jest tradycyjnym u wielu narodów w Azji i Ameryki. Grają na niej, jak na zwykłym flecie, jednak jej szkielet drewniany odtwarza bardziej bogaty, wyraźny i niepowtarzalny ton. Grać na tym instrumencie jest dość trudne, ale bardzo ciekawe.

Jak grać na bambusowym flecie

Trzeba

  • – bambusowy flet.

Instrukcja

1
Przede wszystkim poćwiczyć trzymać flet i prawidłowo układać ręce. Zrób to przed lustrem.
2
Weź narzędzie lewą ręką. Obróć go ustnik do siebie. Obudowa flet skieruj w prawo.
3
Włóż palec wskazujący, palec środkowy i serdeczny palce lewej ręki na trzy otwory, znajdujące się bliżej мундштуку. Unieś prawą rękę dłonią na zewnątrz i umieścić średnie trzy palce w pozostałe otwory.
4
Zaciśnij usta i podnieś flet tak, aby ustnik był trochę przed i tuż poniżej otworu między swoimi поджатыми ustami. Bambusowy flet – instrumentów dętych, więc do generowania dźwięku, należy utworzyć słup powietrza wewnątrz niej. Do tego trzeba wysadzić w powietrze przez ustnik, a nie w niego.
5
Górna warga powinna być zawsze w полуулыбке, a dolna jest nieco wysunięta do przodu. Podstawowy błąd, który robią początkujący flety się nawzajem – usta słomką, nie zapomnij, aby cały czas „uśmiech” podczas gry na bambusowym flecie.
6
Unieś palce i wykonujących usta, „uderzać” stałym przepływem powietrza przez usta. Eksperymentuj z różnych lokalizacji narzędzia, i inaczej należy dmuchać powietrze przez usta, dopóki nie uda się stworzyć stabilny, wyraźny dźwięk.
7
Przyłóż palec wskazujący lewej ręki (palce, znajdujące się na instrumencie bliżej do twojego ustach) na pierwszy otwór. „Uderzać” powietrze przez usta w ten sam sposób, jak wcześniej. Sygnał będzie na jedną nutę powyżej.
8
Zdejmij palec z otworu i przytrzymaj średnim następujący. Kontynuuj umieszczanie palce w odpowiednie otwory w trakcie przepływu powietrza przez flet. Ściskając każde następne otwór, otrzymasz dźwięk na dźwięk wyższy od poprzedniego .
9
Teraz można połączyć kilka dźwięków, masz prosta melodia. Uczyć się zapis nutowy można za pomocą tutoriali na temat gry na instrumentach dętych.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.