Jak nauczyć się grać na gitarze

Dla początkującego muzyka główną zaletą gitary w tym, że wykonawca nie musi zrozumieć wszystkie zawiłości teorii do tego, aby nauczyć się grać nawet bardzo skomplikowanych partii. Być może z powodu tego narzędzia się nie zestarzeje już wiele lat i dzięki nowym pokoleniom coraz częściej ujawnia swój potencjał.

Jak nauczyć się grać na gitarze

Trzeba

  • – gitara;
  • – tutorial.

Instrukcja

1
Wybierz gitarę. Uczyć się grać łatwiej na klasycznej gitarze z nylonowymi strunami i szerokim szyi, ponieważ masz dużą przestrzeń do załączania palców i miękkie struny, które łatwo zostać. Jednak takie narzędzie jest bardziej odpowiedni dla переборов i romansów – rock („Splin” i „Muse”, na przykład) będzie wydawać się nudne. Dla niego bardziej odpowiednia „эстрадная” gitara: z dużą obudową, metalowymi strunami i wąski gryf. Uczyć się grać na taka będzie znacznie trudniej.
2
Skorzystaj z podręcznikiem. To pomaga organizować swoje przyszłe zajęcia, co jest bardzo ważne. Dwoma skrajnościami można nazwać tutoriale Ageeva i Wieszczyckiego. Pierwszy nosi wyłącznie praktyczną wartość: nie daje prawie żadnej teorii, uczy się, jak zorganizować palce, grać переборами i improwizacji w grze. Drugi, przeciwnie, cieszy się wyjątkowo нотным obozem (który jeszcze trzeba przyzwyczaić się czytać), opisuje szczegółowo wszystkie zasady budowy akordów i stosuje tylko fachową terminologię. Oba podręcznika są warte uwagi, ale lepiej zacząć z перового, aby szybciej dotrzeć do konkretnych rezultatów. Wieszczyckiego warto czytać tylko wtedy, jeśli nadal czujesz, że ci to potrzebne.
3
Budowania „obciążenie” stopniowo. Najpierw naucz się grać tylko prawą ręką – proste wyczerpującego szuka na strunach (1 – cienkiej): 4-3-2-1-2-3-4; 5-3-2-3-1-3-2-3 i podobne. Następnie przystąpić do nauki romansów i solowych partii w табулатурам. To coś w rodzaju расшифрованного klepka – na nich oznaczony, w jakiej kolejności zostać strunę na jakim progu.
4
Jak tylko palce mniej lub bardziej przyzwyczajają się do obciążeniu od zamykania struny, przystąpić do nauki otwartych akordów. Trzeba pamiętać palcowania (zasada, zgodnie z którą bierze się akord) dla A, C, D, E, G i ich mniejszych wariantów (Am, Dm itp.). Właściwie w tym momencie można przystąpić do nauczania konkretnych utworów – można znaleźć setki popularnych utworów buduje się tylko na danych itp. Kiedy można swobodnie grać „otwarcie”, przejdź do prywatnych akordów. Dalsze szkolenie będzie składać się tylko w stałej praktyce – z czasem będziesz poszerzać asortyment dostępnych akordów, sposobów gry i solo-partii.
Należy zwrócić uwagę
Gitara ma właściwość denerwować. Warto na bieżąco sprawdzać jej brzmienie i dostosować.

Na początku prać palce do krwi – normalna sprawa. Ale do fanatyzmu wynieść nie warto.

Porada
Do podręcznika Ageeva w załączeniu szczegółowy kurs wideo.

logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.