Jak wybrać akordeon

Prawidłowo dobrać dla siebie akordeon – sprawa nie jest prosta, zwłaszcza dla początkujących, tylko początkującego opanować ten piękny rosyjski narzędzie. Jak często mówią stare гармонисты, wybór akordeonie – to jest tak, że wybór koleżanki życia. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie instrument nie tylko na jakość, ale i na duszy, trzeba bardzo uważnie podejść do procesu wyboru i zakupu.

Jak wybrać akordeon

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się kupić ten instrument muzyczny, przede wszystkim, zwrócić uwagę na to, czy wolisz operacji fabryki produkt oferowany w sklepach muzycznych, lub bardziej skłonni do unikalnego narzędzia, które mistrzem na zamówienie. Druga opcja raczej dla osób już w stanie grać na akordeonie i dobrze prezentującym się, że to właśnie im jest potrzebny.
2
Wybierając ściskać w sklepie, zacznij od dokładnego badania zewnętrznego. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na brak odprysków, rys i pęknięć zewnętrznych polerowanych powierzchniach. Ich obecność może mówić o nieregularnym transportu i, odpowiednio, o ewentualnych uszkodzeniach wewnętrznych.
3
Koniecznie sprawdź szczelność obudowy. Do tego przeciągnij i ściśnij ściskać kilka razy, słuchając dźwięków, tworzonych ruchu powietrza. Następnie sprawdź jakość klejenia opłaty z karty kredytowej (fałdy akordeon) i dokręcenie ich części. Jeśli narożniki zabezpieczone słabo, w przyszłości będzie to prowadzić do utraty szczelności i szybsze zużycie opłaty z karty kredytowej.
4
Szczególną uwagę należy zwrócić na stan i twierdza pasów akordeonie. Przy intensywnej eksploatacji słabe lub niskiej jakości pasy mogą zacząć rwać, co stwarza problemy w zakresie bezpieczeństwa zarówno narzędzia, jak i dla samego muzyka.
5
Po zakończeniu z zewnętrznym przeglądem, przejdź do sprawdzania mechanizmu przyciskowego. Aby to zrobić kliknij kolejno wszystkie przyciski (klawisze) prawej i lewej ręki. Należy pamiętać, że jeśli sprężyny mechanizmu przyciskowego zbyt napięte, może znacznie utrudniać grę i prowadzić do szybkiego zmęczenie palców. Jeśli sprężyny odwrotnie osłabione, w razie gwałtownego wciskania miechy będzie słychać dźwięki listew z powodu samoistnego otwarcia zaworów. W idealnym stanie wszystkie przyciski muszą bez przeszkód nacisnąć i powrotu do pierwotnego stanu bez żadnych zatarcia.
6
Jeśli masz rozwinięty słuch muzyczny i doświadczenie, samodzielnie sprawdź efekty listwy. Jeśli takiego doświadczenia nie ma, poproś kogoś z doświadczonych graczy na harmonijce ustnej pomoże ci wybrać narzędzie. Sprawdzenie sprawności listew i ustawienia akordeonie spędzasz na słuch, rozciąganie i ściskając miechy. Należy zwrócić uwagę, że w optymalnym stanie listwy powinny reagować na najsłabszy ruch mechy, a po naciśnięciu na przycisk, dźwięk powinien pojawić się natychmiast i w całości swojego brzmienia.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.