Jak zabrać piosenkę

Każdy, kto wiąże się z nagraniem muzyki, boryka się z potrzebą tę muzykę zabrać. Rzeczywiście, „surowa” nagranie piosenki nie ma artystycznej i wartości muzycznej. Aby twój utwór, nagrany w kilku ścieżek i kanałów, słuchali, musi mieszania i masteringu, подчищающий dźwięk i wyróżniający odpowiednich momentach i brzmienia. Aby zrobić naprawdę wysokiej jakości miksowania muzyki, wymagane umiejętności i doświadczenie.

Aby swoją piosenkę słuchali, musi mieszania i masteringu

Instrukcja

1
Wpraw nagrywanie dźwięku w pomieszczeniu, maksymalnie odizolowane od hałasu i zbędnych dźwięków.
2
Przed wskazówką ustawić fader swojego programu do edycji dźwięku na wartość zero i użyj profesjonalne monitory dla realizacji dźwięku – zarówno słuchawki, jak i głośniki, z zerowej częstotliwości cech.
3
Wysłuchaj w bólach głowy monitorach surowe ścieżki, aby zrozumieć, jak będziesz je zabrać, a co do wyniku w pierwszej kolejności będziesz dążyć.
4
Na początek pozbądź się szumów i zakłóceń, zachowując na maksa jakość oryginalnego dźwięku bez zmian.

Przede wszystkim, zajmijcie się wskazówką niskich częstotliwości – skorygować ścieżkę instrumentów perkusyjnych za pomocą efektów kompresji i pogłosu, a także wydzielina niskich i wysokich częstotliwości w odpowiednich miejscach.

5
Po sekcji rytmicznej skorygować ścieżkę basu. Rozsuń gitary i inne instrumenty melodyczne w panoramie dla osiągnięcia audio objętości. Możesz skopiować ścieżkę, aby ona była mocniejsza.
6
Następnie wyregulować dźwięk i równowagi melodycznych instrumentów i wokali. Na wokal należy zwrócić szczególną uwagę – ustaw nuty, dodaj efekty, zdobiących głos (na przykład, hall reverb), zastosuj kompresję.
7
Powiel wokalną partię na lewy i prawy kanał, aby w panoramie on brzmiał objętościowo i pięknie.
Działania te przygotują swój utwór do bardziej poważnej i głębokiej obróbce.
logo
Article Categories:
Muzyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *