Jak znaleźć piosenkę, jeśli nie pamiętasz nazwę

W transporcie publicznym, na imprezie czy po prostu na ulicy można usłyszeć piękną melodię. Ona brzmi w głowie, można cały dzień chodzić, nucąc ją. I to chciałem ją znaleźć w internecie, aby posłuchać jeszcze raz. Jednak nie znając nazwy piosenki, nie jest to bardzo proste. Ale niektóre opcje nadal istnieją.

Jak znaleźć piosenkę, jeśli nie pamiętasz nazwę

Instrukcja

1
Oczywiście, o wiele łatwiej znaleźć piosenkę, jeśli znasz wykonawcy. W tym przypadku wystarczy po prostu znaleźć przez wyszukiwarkę wszystkie dzieła muzyk i znaleźć wśród nich coś, którego szukasz. Jeśli wykonawca nieznany, spróbuj znaleźć dzieło w pamiętnym dla ciebie fragmentów tekstu. Najprostszy wariant – wbić w dowolnej wyszukiwarce wiersze, piosenki. Możliwe, że w jednym z pierwszych wyników wyszukiwania uda ci się odkryć i nazwę utworu i wykonawcy.
2
Istnieją specjalne usługi zwane wyszukiwarki tekstów piosenek. Jedna z nich – www.alloflyrics.com. Tutaj państwu także wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce słowa piosenki, które pozostały w pamięci, a system wyświetli wszystkie opcje dzieł, w których znajdują się dane kombinacji słów. Trzeba tylko znaleźć wśród nich coś, którego szukasz.
3
Trochę trudniej będzie znaleźć utwór, jeśli nie pamiętał ani słowa z tekstu, a pamiętaj tylko samą melodię. Ale i w tym przypadku szukaj może zakończyć się sukcesem. Aby to zrobić, należy skorzystać z Ритмотекой (www.ritmoteka.ru). Wejdź na stronę, wybierz, jakie dzieło szukasz – klasyczny lub неклассическое, i настучите rytm melodii spacji na klawiaturze.
4
Jeśli sam nie pamiętam ani nazwy, ani słów, ani melodii, ale dokładnie pamiętam, w którym filmie lub serialu usłyszeli uprawianych fond ci melodię, nie rozpaczaj. I w tym przypadku nie jest to pewny sposób. Zajrzyj na fora muzyczne. Na wielu z nich ma specjalne tematy, w których melomani pomagają sobie nawzajem wyszukiwać utwory według różnych kryteriów. Pomogą ci znaleźć utwór, gdzie by ona nie brzmiała: w filmie, reklamie, telewizyjnym lub nawet w grze komputerowej. Piękne melodie czynią nasze życie bardziej przyjemne, więc nie poddawaj się i pamiętaj słynne zdanie: „Kto szuka, ten znajdzie”.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.