Jak znaleźć katalogu gry

Większość zainstalowanych gier pozostawić na pulpicie skrót do szybkiego uruchomienia, jednak nie zawsze okazuje się wystarczające. Czasami trzeba pracować bezpośrednio z plików gry, a więc zwrócić się bezpośrednio w katalogu instalacyjną.

Jak znaleźć katalogu gry

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby znaleźć odpowiedni katalog – przez skrót. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę i wybierz opcję „Właściwości” i w wyświetlonym oknie przejdź do zakładki „Skrót”. Zobaczysz pole „Obiekt” i „katalog Roboczy”, pierwsze wskazuje bezpośrednio na plik uruchamiający grę, a po drugie – na miejsce, w którym ten plik znajduje, czyli „katalog Roboczy” i wskazuje na katalog gry. Możesz kliknąć na przycisk „Przejdź do folderu” lub „Lokalizacja pliku”, aby szybko otworzyć żądany adres.
2
Coraz częściej gry są instalowane w folderze Program Files, znajdujący się na systemowym dysku twardym. Ponadto, sprawdź folder Games, która może być utworzona w katalogu głównym.
3
Skorzystaj z systemu wyszukiwania, jeśli gry nie ma w standardowych miejscach. Staraj się nie wpisywać w polu wyszukiwania pełna nazwa produktu – lepiej jego część lub krótką wersję. Na przykład, dla „Star Wars: Knights of the Old Republic” zapytaniem lepiej zrobić: SW lub KotOR.
4
Zlokalizuj katalog, w инсталляторе. Uruchom jeszcze raz plik, za pomocą którego zainstalowałeś grę i zobacz, jaką katalogu zabudowy on ci oferuje. Jeśli ta opcja jest domyślnie nie ma, prawdopodobnie, jest pytanie: „Jakiego typu instalację chcesz użyć?”. Aby zobaczyć adres, trzeba odpowiedzieć trzeba „Profesjonalny” lub „Szczegółowe”.
5
Jeśli potrzebujesz, aby niektóre oprogramowanie automatycznie wykrywała instalacyjną katalogu, warto podać adres rejestru, w którym przechowywane są informacje. Na przykład, jeśli chcesz napisać instalator dla patch gry The Sims, to trzeba znaleźć w rejestrze katalog przechowujący informacje o grze, a w nim określoną wartość katalogu gry. W przyszłości, tworząc instalator przez specjalny program, podać link na zawartość znalezionego adresu w polu „Katalog gry”. Później, gdy użytkownik uruchomi swój plik. exe, ten zwróci się do adresu w rejestrze i wskaże raz pewną lokalizacja.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.