Jak znaleźć ikonę na pulpicie

Daleko nie każdemu użytkownikowi można zorganizować przestrzeń pulpitu w taki sposób, aby szybko i łatwo znaleźć na nim żądaną skróty do aplikacji i różne pliki. Jednak wyszukiwanie ikon na pulpicie można zoptymalizować.

Jak znaleźć ikonę na pulpicie

Instrukcja

1
Nie u wszystkich pulpit zawalony niezliczonej ilości ikon, ale jeśli masz mniej szczęścia innych, pierwsze, o czym należy wiedzieć — biurko jest zwykły folder, który jest przechowywany na dysku twardym wraz z innymi. Wiedząc to, możesz otworzyć ten folder i poszukać odpowiednią ikonę za pomocą wygodnych narzędzi eksploratora Windows.
2
Aby znaleźć wśród tysięcy różnych katalogów dysku twardego tę, w której przechowywana jest zawartość pulpitu, otwórz „Mój komputer” i zaznacz dysk C. Otwórz folder „Użytkownicy” i znajdź w nim folder z nazwą twojego profilu. Jeśli konto na komputerze jest zainstalowany jeden, ten folder może mieć nazwę „Administrator”. Otwierając ją, znajdziesz folder „Pulpit”, w której znajdują się wszystkie ikony, które można zobaczyć w aktywnym obszarze monitora podczas uruchamiania systemu operacyjnego.
3
Teraz można przystąpić bezpośrednio do wyszukiwania. Po pierwsze, można znaleźć odpowiednią ikonę, упорядочив ikony według daty, rozmiaru, typu lub nazwy. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy w wolnym obszarze okna folderu i wybierz z menu „Sortuj” żądane polecenie. Tak więc, jeśli szukasz zagubiony plik instalacyjny właśnie pobranych z internetu programów, uporządkuj ikony według daty, a jeśli potrzebujesz skrót do jakiejś aplikacji, lepiej rozmieść ikony według wielkości — etykiety mają bardzo mały „waga”.
4
Po drugie, można skorzystać z menu „Widok”, aby zmienić wygląd ikon w folderze. Kliknij prawym przyciskiem myszy w wolnym obszarze okna, a następnie wybierz z menu „Widok” opcję, za pomocą której można zmienić widok ikon. Na przykład, zespół „Małe ikony” pozwoli wyświetlić na ekranie maksymalną liczbę ikon, a za pomocą polecenia „Tabela” można zobaczyć nie tylko ikonę pliku, ale i jego nazwę, typ, datę utworzenia i rozmiar.
Należy zwrócić uwagę
Utwórz skrót do folderu „Pulpit” w pasku zadań lub na pasku szybkiego uruchamiania, aby mieć możliwość w każdej chwili otworzyć ten katalog w „jednym kliknięciem”.

Porada
Wszystkie te proste kroki, aby znaleźć odpowiednią ikonę o wiele łatwiejsze, niż w przypadku wyszukiwania na pulpicie, obraz w tle którego często przeszkadza skupić się na poszczególnych elementach.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.