Jak zrobić ikony na pulpicie małe

Pulpit komputera – jest to środowisko, w którym użytkownik pracuje i odpoczywa na co dzień. Dlatego dostosowywanie ustawień wyświetlania elementów pulpitu ma nie tylko funkcjonalne, ale i psychologiczne znaczenie. Ludzie są różni, więc to, co jest wygodne jednego, kategorycznie się może nie podobać innym. Rozmiar ikon pulpitu odnosi się to do takich opcji.

Jak zrobić ikony na pulpicie małe

Instrukcja

1
Określ najbardziej odpowiada rozmiar ikon pulpitu – domyślnie system operacyjny Microsoft Windows zapewnia możliwość korzystania z dużych, prostych i drobnych skrótów.
2
Wywołaj menu kontekstowe pulpitu systemu operacyjnego Microsoft Windows XP kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustej przestrzeni wybranego elementu i wybierz opcję „Właściwości”.
3
Przejdź na zakładkę „Wygląd” w wyświetlonym oknie dialogowym właściwości ekranu komputera i wybierz opcję „Zaawansowane”.
4
Wprowadź polecenie „Ikona” z rozwijanego katalogu wiersza „Element” nowego okna dialogowego „Dodatkowy projekt”.
5
Wybierz żądany rozmiar ikon w będącej dostępnym polu „Rozmiar”. Domyślnie oferowane: 64, 48, 32 i 16, ale możliwy jest wybór dowolnego wartości.
6
Potwierdź wykonanie polecenia, naciskając przycisk OK, aby zastosować wybrane zmiany naciskając przycisk „Zastosuj” (dla OS Microsoft Windows XP).
7
Wywołaj menu kontekstowe pulpitu systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 lub Microsoft Windows Vista kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu wybranego elementu i wybierz opcję „Widok”.
8
Wybierz opcję „Małe ikony” w wyświetlonym oknie dialogowym lub skorzystaj z opcji „Zwykłe ikony” lub „Duże ikony” (dla OS Microsoft Windows 7 i Microsoft Windows Vista).
9
Skorzystaj alternatywnym sposobem zmiany rozmiaru ikon pulpitu w systemie operacyjnym Microsoft Windows Vista lub Microsoft Windows 7. Aby to zrobić pulpit komputera aktywnym kliknięciem lewego przycisku myszy, a następnie naciśnij klawisz Ctrl.
10
Umieść kursor na nadające się do zmiany wielkości ikonę i, przytrzymując naciśnięty klawisz funkcyjny i klawisz Ctrl, obróć kółko myszy w dół, aby zmniejszyć rozmiar wybranej ikony.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *