Jak zmniejszyć prąd spawania

Przy produkcji prac spawalniczych często trzeba zmieniać parametry procesu technologicznego. Najczęściej w przepisie potrzebuje prąd spawania. Niektóre aparaty mają wbudowane mechanizmy regulacji parametrów pracy. Jeśli urządzenie nie jest wyposażone w regulator, przygotuj go samodzielnie.

Jak zmniejszyć prąd spawania

Trzeba

  • – standardowy przełącznik prądu;
  • – regulator prądu spawania transformatora.

Instrukcja

1
Użyj, aby zmniejszyć siły prądu spawania sposób jego stopniową regulację. Aby to zrobić, zmień ilość zwojów, podłączając je do wyprowadzeń uzwojenia wtórnego transformatora. Taka metoda jest prosta, ale nie pozwala dokonywać zmian w szerokich granicach.
2
Dołącz do wtórnego obwodu transformatora standardowy przełącznik, który wytrzymuje prąd o natężeniu do 250-260 A. Ta metoda wymaga mniejszej ingerencji w urządzenie techniczne urządzenia, jednak podnieść przełącznik z parametrami odpowiednimi dla danego urządzenia spawalniczego, bardzo trudne.
3
Przygotuj regulator prądu spawania z zastosowaniem tyrystorów. Zaletą przedstawionej na rysunku schematu polega na jego prostocie i dostępności większości elementów użytych w konstrukcji regulatora. Wszystko inne, urządzenie praktycznie nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
4
Regulację parametrów urządzenia należy wykonać przy odłączonym uzwojeniu pierwotnym transformatora. Tyrystory, będące podstawowymi elementami konstrukcji regulatora, włącz licznik sposób, równolegle do siebie.
5
Moment regulacji prądu regulować zmianą rezystancji rezystora R7. Przy tym zmienią się ustawienia w uzwojeniu pierwotnym transformatora spawalniczego. W ten sposób wygodnie zmieniać prąd pracy urządzenia w tę lub inną stronę. Zakres zmian prądu ustawić, wybierając ustawienia tego rezystora empirycznie.
6
Użyj schematu regulatora prądu tranzystory starego wzoru, na przykład, ГТ308 lub П416. W przypadku braku tych urządzeń należy je wymienić na bardziej nowoczesne, wysokiej częstotliwości, urządzenia o podobnych parametrach.
7
Jeśli nie udało ci się znaleźć tranzystory VT1 i VT2, a także rezystory R5 i R6 umieszczone w poważniejszych łańcuchach, wymień je динисторами. Anody динисторов podłączyć do skrajnym wniosków rezystora R7, katody podłącz do резисторам R3 i R4. Najbardziej nadaje się do użytku w poniższym schemacie динистор typu KH102.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.