Jak zmienić rozmiar zdjęcia w jpeg

JPEG (*. jpg) jest najbardziej powszechne wśród innych formatów graficznych. Pliki z rozszerzeniem *. jpg mają małą objętość, a przy tym zachowują dobrą jakość obrazu. Jeśli obraz źródłowy zapisany w innym formacie pliku, zmienić go można za pomocą specjalnych narzędzi.

Jak zmienić rozmiar zdjęcia w jpeg

Instrukcja

1
Potrzeba zmienić format pliku graficznego występuje zazwyczaj w przypadku, gdy aparat jest ustawiony na nagrywanie obrazów w jeden z następujących formatów: BMP, TIFF lub RAW. Mają zbyt duże rozmiary i zajmują dużo miejsca na dysku twardym, karcie pamięci lub na innym nośniku.
2
Jeśli chcesz zmienić na JPEG pliki, które są zapisane w formacie BMP lub TIFF, można iść najprostszą drogą i korzystać z aplikacji, która jest w komputerze z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows w dowolnej wersji. Otwórz menu „Start” i w sekcji „Wszystkie programy”, wybierz program Paint.
3
Dodaj w oknie edytora graficznego Paint swój plik. Aby to zrobić, kliknij na niego lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj, przeciągnij plik do okna programu. Teraz kliknij w lewym górnym rogu okna niebieski przycisk, po najechaniu na którą pojawia się napis Paint (w starszych wersjach Paint należy wybrać punkt menu „File”).
4
Najedź kursorem myszy na pasek menu „Zapisz jako”. W najnowszych wersjach programu Paint otworzy się podmenu, w którym należy wybrać opcję „Obraz w formacie JPEG. W poprzednich wersjach końcowy format pliku można określić w oknie dialogowym, które pojawi się po uaktywnieniu polecenia „Zapisz jako”.
5
W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz folder, w którym chcesz zapisać gotowy plik. To może być w dowolnym miejscu na dysku twardym lub zewnętrznym nośniku (za wyjątkiem cd-rom i dysków niektórych urządzeń mobilnych niezgodnej z systemem plików, na przykład, iPhone/iPod/iPad). Plik zostanie zapisany w formacie JPEG.
6
Jeśli oryginalny plik zapisany w formacie RAW, należy użyć innego programu do zmiany formatu. To może być jak popularny Photoshop i inne programy specjalne (Total Image Converter, Raw Therapee, Adobe Lightroom, itp.). Pobierz plik w jedną z tych aplikacji, wybierając z menu File polecenie Save as, wprowadź, jako ostatecznego formatu JPEG.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *