Jak zdjąć opatrunek z rany

Opaska na elemencie na ranę, często przykleja się i usunąć bez powodowania bólu jest dość trudne. Nie warto odrywać bandaż siłą, ponieważ rana może się otworzyć, i gojenie będzie przebiegać dłużej. Działając ostrożnie i spokojnie, można się obejść bez bólu i powikłań.

Jak zdjąć opatrunek z rany

Trzeba

  • – wywar z rumianku;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – roztwór фурацилина;
  • – intensywnie różowy roztwór nadmanganianu potasu;
  • – roztwór soli fizjologicznej;
  • -мирамистин;
  • – хлоргегсидин;
  • – изотоническиий roztwór chlorku sodu;
  • – woda;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Zacznij stopniowo likwidacji od bandaż, nie dotykając obszaru miejsca. Odkręcać bandaż, dopóki nie dotrzesz do прилипшего fazy, a następnie delikatnie nożyczkami odetnij kawałek отмотанный.
2
Zwilż засохшее miejsce dezynfekującego płynu. To może być wywar z rumianku, nadtlenek wodoru, roztwór фурацилина (1 tabletka na szklankę przegotowanej wody), średni (intensywnie różowy) roztwór nadmanganianu potasu, roztwór soli (1 łyżeczka soli na litr wody), мирамистин, хлоргегсидин, изотоническиий roztwór chlorku sodu lub, w skrajnym przypadku, woda destylowana. Można również mokre bandaż olejem do pielęgnacji dziecięcej skóry.
3
Jeśli zdejmujesz opaskę dziecka, zadbaj o to, aby płyn był dość ciepły – 30?-40?S. Dobrze zwilżyć bandaż, a jeśli chodzi o nogę lub rękę – można nawet pominąć chorej kończyny w płyn.
4
Odczekaj kilka minut. Za to czas opaska отмокнет i odpadnie sama. Jeśli ona przyklejona do włosów na ręce, nodze lub w klatce piersiowej, delikatnie pociągnij ją w trakcie wzrostu włosów.
5
Naklejkę ochronną ranę, zdejmuj wzdłuż rany, od jednego końca do drugiego (jeśli zdejmować ją w poprzek, rana może się otworzyć). Отклеивайте naklejkę stopniowo, trzymając skórę pęsety, szpachelką lub kawałkiem piłką, nie pozwól jej trwać za opaską. Jeśli opaska nie brata od wewnątrz roztworu, stopniowo należy zwilżyć ją kawałkiem kulki, zanurzenie go w nadtlenek wodoru lub izotoniczny roztwór chlorku sodu.
6
Oczyścić ranę bawełny lub kawałkiem kulki, najpierw suchym, a następnie zanurzone w technicznym żywo, począwszy od brzegów rany i peryferii. Poza eteru do czyszczenia można użyć ciepłej wody z mydłem, mydło, alkohol, roztwór amoniaku (0,5%). Należy zwrócić uwagę, krople cieczy nie należy popadać w ranę.
7
Jeśli ból po zmianie opatrunku wzrosła, pojawiło się krwawienie, należy skontaktować się z instytucji medycznych.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.