Jak zdać test na kompatybilność

Termin „zgodność małżonków” powstał w trakcie badania przyczyn niepłodności par. Do poczęcia сперматозоиду musi pokonać wiele przeszkód, pierwszej i często najważniejszą z nich jest karkowa śluz, wydzielanie gruczołów szyjki macicy. Skład śluzu może być korzystne dla plemników, sprzyjać przenikaniu ją w głąb macicy, a może, wręcz przeciwnie, utrudnia to penetracja. Aby określić, na ile prawdopodobne jest poczęcie i analiza zgodności.

Jak zdać test na kompatybilność

Instrukcja

1
Jeśli chcesz sprawdzić prawdopodobieństwo poczęcia, skontaktować się z autoryzowanym centrum medyczne lub inne placówki medyczne podobne profilu.
2
Jednym z najprostszych sposobów – określenie ph śluzu. Odbywa się to za pomocą pasków testowych (typu wyświetlacza), na którą nakłada się wybrane próbki śluzu. W niektórych przypadkach, test-pasek umieszcza się bezpośrednio do szyjki macicy. Prawdopodobieństwo poczęcia zależy od wartości ph. Rzecz w tym, że kwaśne środowisko (mniej 7.0) negatywnie wpływa na żywotność i ruchliwość plemników, podczas gdy alkaliczne (więcej 7,0), a wręcz przeciwnie, sprzyja im. Wiadomo, że najbardziej optymalny czas na poczęcie – podczas owulacji, gdy wartość ph w kanale szyjki macicy osiąga największe wartości – do 8,0.
3
Najprostszym (choć mniej pewne) sposób – podczas badania ginekologicznego określić stan śluzu szyjki macicy u kobiet. Jeżeli w okresie owulacji tego śluzu dużo, i ma przejrzysty wygląd płynnej substancji, szansa dla poczęcia jest bardzo wysokiej.
4
Czasami przyczyna niepłodności polega na tym, że lub śluzu szyjkowego kobiety, lub w nasieniu mężczyzny z powodu zaburzeń odporności są obecne specyficzne „wykrywanie antyciał oddziaływujących na plemniki”. W celu wyłączenia tej opcji i męża, i żony, należy zdać badanie krwi (z wiednia). Jeśli fakt obecności tych przeciwciał potwierdzi się, będzie przypisana specjalna terapia.
5
Istnieje także tak zwany „postkoital’ nyj doustnych test”, polegająca na tym, że w ciągu kilku godzin od niezabezpieczonego stosunku seksualnego u kobiety biorą pociągnięcia i badają aktywność plemników. Celem tego testu – ocenić ich witalność i stwierdzić o możliwości poczęcia.
Porada
Analiza zgodności może być przeprowadzony tylko w placówce. Wyniki rozmowy kwalifikacyjnej dają możliwość lekarzowi przepisać leczenie lub dać wskazówki parze starającej się o dziecko.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.