Jak leczyć uraz nerki

Mimo, że z racji swojej anatomicznej lokalizacji nerki wystarczająco chronione przez mięśnie lędźwiowe, żeber i kręgów, mogą mieć zamknięte uszkodzenia powstałe podczas uderzenia, urazach sportowych i wypadkach drogowych. Jest to dość poważna choroba, dlatego leczyć uraz nerki, należy natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów skonsultować się z lekarzem.

Jak leczyć uraz nerki

Instrukcja

1
Uraz nerki widoczny niemal natychmiast po urazie. Do uszkodzenia nerek charakteryzuje się umiarkowane tępe, ostre kolki ból, często promieniujący w pachwinie. Oni również mogą towarzyszyć nudności, wymioty rozdęcie brzucha, objawami i wzrostem temperatury. Te objawy mogą być przyczyną błędów w diagnostyce. Jeśli czujesz wyraźny ból, zaburzenia oddawania moczu, przy tym nakłucie obszar припухла i w moczu pojawiła się krew, to natychmiast wezwać pogotowie lub zwrócić się do specjalisty-urologa w przychodni, nawet jeśli twój ogólny stan lekko naruszone.
2
Przejść badania lekarskie, zrób zdjęcie rentgenowskie nerek, usg, badania gamma. Pokaż wyniki badania lekarza-urologa i ściśle stosować się do jego zaleceń.
3
Lekka wewnętrzny uraz nerki uraz, który nie jest obarczona uszkodzeniem narządów wewnętrznych, nie towarzyszy профузным krwawieniem, nie wymaga interwencji chirurgicznej i może obejść się bez hospitalizacji. Przesuń leczenie zachowawcze: w ciągu 2 tygodni, należy przestrzegać leżenie w łóżku. Bierz przeciwkrwotoczne i przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne.
4
Zimno może zmniejszyć ból i usunąć krwotok. Rób zimne okłady, należy naciskać zbyt mocno na obszar nerek смоченное w lodowatej wodzie ręcznik, począwszy od 2-3 dni po urazie, spędzasz физиолечение – naświetlanie nerek polem magnetycznym. Jeśli uraz jest niewielki i bóle przeszły, to czas trwania leczenia zachowawczego można ograniczyć 8-10 dni.
Należy zwrócić uwagę
Po lekkiej kontuzji urazu nerki prawie zawsze wracają do normalnego stanu i nadal funkcjonować w normalnym trybie, jeśli do tego nie było wcześniejszego uszkodzenia tego organu: гидронефроза, torbiele lub guzy.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *