Jak leczyć chore nerki

Od pracy nerek zależy zdrowie całego organizmu. Oczyszczają krew z toksyn i usuwają nadmiar płynu. Zaburzenia ich funkcji prowadzi do poważnych problemów, a całkowite wyleczenie jest możliwe tylko we wczesnym stadium choroby. Dlatego ważne jest, aby diagnozować i leczyć choroby nerek.

Jak leczyć chore nerki

Instrukcja

1
Skonsultować się z lekarzem, aby postawił trafna diagnoza. Zrobić to samodzielnie jest niemożliwe. Wiele chorób nerek mają podobne objawy: ból w dole pleców, zmętnienie moczu (czasem z domieszką krwi), obrzęk twarzy i kończyn, wzrost temperatury i ciśnienia krwi, osłabienie, pragnienie, itp. Tylko po badania lekarskiego i badania można wybrać właściwą taktykę leczenia.
2
Jeśli zdiagnozowano odmiedniczkowe zapalenie nerek, należy przyjmować antybakteryjne leki. Bez nich w końcu leczyć choroby zakaźne-choroby zapalne nie uda. Pij multiwitamina, przepisane przez lekarza. Stosuj dietę, mającą na celu poprawę pracy nerek. Ogranicz spożycie soli kuchennej, należy wykluczyć z diety wędzone i ostre potrawy. Pij co najmniej półtora litra płynów dziennie: wody, napoje owocowe, ziołowe wywary i herbaty.
3
Jeśli zdiagnozowana kamicy układu moczowego, jedz witaminy z grupy b i preparaty magnezu. Jednak podstawą leczenia jest dieta. Ona jest przypisany w zależności od rodzaju kamieni. Przy szczawian i уратных конкрементах jeść mięso, warzywa (z wyjątkiem rzodkiewki, buraki), owoce (z wyjątkiem cytrusów) i zbóż. Zrezygnuj z czekolady, kakao i kawy. W przypadku fosforu kamieniach nie jedz produkty mleczne, owoce i warzywa. Ryby, mięso, drób, jaja i zupy jeść bez ograniczeń. Pij więcej płynów.
4
Jeśli zdiagnozowano kłębuszkowe zapalenie nerek, bierz jednak leki i kortykosteroidów leki. Pij moczopędne herbat ziołowych. Choroba jest dość ciężki, więc dostroić się na długotrwałe leczenie. W zaawansowanych przypadkach konieczne może być wieloletnia terapia podtrzymująca.
5
Jednym z najbardziej poważnych naruszeń jest niewydolność nerek. W tym przypadku nerki nie radzą sobie ze swoją funkcją, w wyniku czego w organizmie gromadzą się toksyny i cieczy, zwiększa ciśnienie krwi. Najczęściej środki farmakologiczne okazuje się nieskuteczne. Podstawową metodą leczenia niewydolności nerek jest przeszczep nerki. W przypadku, gdy nie jest to możliwe z tych czy innych powodów (brak dawcy; choroby towarzyszące, dla których ryzyko powikłań po operacji jest zbyt duży; odrzucenie dawcy nerki itp.), odbywa się dializy otrzewnowej lub hemodializy..
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *