Jak leczyć guz na wardze

Usta stają się opuchnięte lub напухают w jakimś określonym miejscu z różnych powodów. Czasami powód jest oczywisty, ale większość osób nie rozumie, co się stało. Mogą to być uraz od uderzenia, wynik oparzenie po wypiciu gorącej cieczy, reakcje alergiczne, reakcja na przeziębienie lub w wyniku innych procesów zapalnych. Metody leczenia w każdym przypadku inne. Dlatego też, aby usunąć guz, należy rozpocząć od wyjaśnienia diagnozy.

Jak leczyć guz na wardze

Instrukcja

1
Bardzo często obrzęk na ustach spowodowane reakcją organizmu na przeziębienia. Być może w tym przypadku i nie warto nic robić właśnie przeciwko guza – leczcie swój zespół niemoc i obrzęk ustąpi sama w sobie. Ale niektórzy uzdrowiciele powinni stosować w ciągu dnia do pokrzywdzonej guba liści kalanchoe. Aby to zrobić, należy przed zastosowaniem siniaków, aby stał się sok. Ten sam efekt ma, zdaniem szaman, złoty wąsy.
2
Czasami warga może nabrzmiewać po nałożonego uderzenia. W tym przypadku położenie zwykle komplikuje obecność sińca. Do miejsca urazu natychmiast zastosowanie lodu lub zrób kompres z zimnej wody. To zmniejszy ból i trochę zmniejszy obrzęk. Spróbuj zastosować to powszechnie znany sposób, jak бодяга. W gotowej postaci – jako krem lub maść – można go znaleźć w każdej aptece. Jeśli masz suchą trawą, запарьте ją, a następnie промокайте w bulionie, waciki lub kawałki bandaża, złożone w kilka warstw, i stosuje się do ушибленному miejsca. Powstałe proces zapalny można również zatrzymać za pomocą zwykłych капустным blachą.
3
Jedną z przyczyn guz na wardze może być infekcja wirusowa – opryszczka. Aby usunąć obrzęk, należy kupić w aptece odpowiednią maść, lepiej tego nie ciągnąć, gdyż w początkowej fazie pozbyć się taka kłopoty na ustach można dość szybko, ale jeśli затянете z leczeniem, stan usta jeszcze bardziej się pogorszy. Ponadto, nie wystarczy, aby pozbyć się skutków – wirus ten należy leczyć i innymi lekami, które musi wyznaczyć lekarza.
4
Nabrzmiewać usta mogą i w wyniku reakcji alergicznej. Na przykład, jeśli ci nie podszedł antybiotyk lub trochę inaczej środek leczniczy. W tym przypadku, po pierwsze, należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem w celu dostosowania leczenia. Po drugie, może wyznaczyć przyjmowanie leków przeciwhistaminowych, aby usunąć alergii.
5
Często zdarzają się przypadki, gdy warga puchnie ci po tym, jak człowiek nie powiodło się wyciska pryszcza. Dzieje się tak, gdy rano rejestrowany infekcja. W tym przypadku potrzebne przeciwzapalne i antybakteryjne maści lub gadżetów. Jeśli dostępnych środków nie pomogliśmy odnieść się do chirurga lub dermatologa. Być może trzeba będzie otwierać ropień i przepisać antybiotyki. Objawy te mogą świadczyć o kształtowaniu флегмоны, co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ powstający ropa może rozprzestrzeniać się na inne części twarzy. Dlatego lepiej nie prowadzi własnego.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.