Jak leczyć czyrak

Czyrak to zapalenie mieszków woreczka. Najczęstsze miejsca występowania фурункула stają się szyja, kark, pachy, twarz. Od właściwego leczenia zależy, jak długo będzie dojrzewać gotować, aż do całkowitego jego usunięcia.

Jak leczyć czyrak

Instrukcja

1
Objawy фурункула: gęsty болезненый guzek jasny czerwony lub bordowy kolor, wznoszący się nad powierzchnią skóry. Rozmiar może być od orzecha do śliwki, z ropnej głowicą.
2
Rozwój czyraków przyczynia się do zmniejszenia wzmacnia system odpornościowy, ciągłe tarcie o ubrania w określonym miejscu, загразнение skóry, zaburzenia skóry. Czyrak znajduje się głęboko w skórze w mieszku woreczku. Zapalenie mieszków woreczka powoduje gronkowiec. Бактереи przenika do mieszków woreczek i zatykają kanał. Gdy białe krwinki angażują się w walkę z wirusem, powstaje ropa. Im dłużej trwa proces, tym bardziej powiększa się czyrak.
3
Metody leczenia
Ciepłe okłady mogą przyspieszyć dojrzewanie фурункула. Ściereczki zwilżonej w ciepłej wodzie, stosuje się do miejsca stanu zapalnego na 20-30 minut. Procedurę można wykonywać 2-3 razy dziennie.
Można czyścić czyrak olejkiem z drzewa herbacianego, капнув go na serwetkę. Z drzewa herbacianego ma silne działanie przeciwzapalne.
W aptece sprzedawane są specjalne maści (na podstawie ихтолана), które przyczyniają się do szybkiego dojrzewania фурункула i łagodzą ból.
4
Jeśli czyrak вскрылся, wypuście całym гною z rany, należy dezynfekcji jej, zabezpieczyć sterylnym nałóż plaster lub bandaż. Należy dbać o czystość chorego miejsca, aż do całkowitego jego gojenia.
Należy zwrócić uwagę
Czyraki mogą powstawać i na twarzy. W tym przypadku nie można ich otwierać samodzielnie. Między ciśnienia krwionośne twarzy i mózgu istnieje bezpośredni związek. Dlatego, w przypadku niewłaściwego wyciskaniu infekcja może iść wyżej i prowadzić do poważnych powikłań.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.