Jak leczyć dzieci zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego, inaczej mówiąc — zapalenie pęcherza moczowego, często występuje u dzieci z każdej grupy wiekowej. Najbardziej narażone mu dziewczyny ze względu na specyfikę budowy układu moczowego. Infekcja bakteryjna, która jest najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego, jest w stanie przejść z pęcherza do nerek, dlatego ważne jest, aby rozpocząć leczenie stanu zapalnego w najwcześniejszych stadiach choroby.

Jak leczyć dzieci zapalenie pęcherza moczowego

Trzeba

  • – antybakteryjne leki;
  • – przeciwzapalne zioła (rumianek, szałwia itp.);
  • – przeciwgorączkowe.

Instrukcja

1
Głównym objawem zapalenia pęcherza moczowego jest częste bolesne oddawanie moczu. Dziecko może skarżyć się na ból w okolicy narządów płciowych lub w dole brzucha. Mocz staje się mętny, czasami nawet z domieszką krwi. Ponadto, u dzieci cierpiących na zapalenie pęcherza moczowego, często podwyższona temperatura ciała. W przypadku wykrycia jednego lub kilku z wymienionych objawów, należy zdać badanie ogólne moczu, a także uczynić ją siew na florę i wrażliwość na antybiotyki. Nie jest źle i analiza krwi, a także badanie usg nerek i pęcherza moczowego.
2
Podstawą leczenia zapalenia pęcherza moczowego jest leczenie przeciwbakteryjne. Dobór leku i obliczanie dawki jest przez lekarza na podstawie wieku małego pacjenta i wyników badań. Przebieg leczenia wynosi zwykle 7-10 dni, ale powodów może być skrócony lub, wręcz przeciwnie, przedłużony.
3
Należy dbać o czystość narządów płciowych dziecka. Codziennie подмывайте jego ciepłą przegotowaną wodą lub wywary z ziół. Można robić ciepłe siedzące wanienki z szałwii lub rumianku. Są one nie tylko zmniejszyć stan zapalny, ale i łagodzą ból. Upewnij się, że po zabiegu dziecko założyłem czystą bieliznę.
4
Przy wzroście temperatury zapewnij dziecku leżenie w łóżku i dać środek przeciwbólowy. Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy dozwolone leki na bazie paracetamolu. Шестимесячному i bardziej starszemu dziecku oprócz paracetamolu można podać ibuprofen (w przypadku awarii pierwszego narzędzia).
5
Zwiększ ilość выпиваемой dzieckiem płynu. Pożądane jest, aby doprowadzić dzienna ilość do 1-1,5 litrów wody, морса lub kompotu. W diecie dziecka powyżej roku włącz produkty mleczne, грудничкам można dawać кисломолочную mieszanka.
6
Kontroluj odżywianie dziecka. Jeśli dzieci poniżej roku-dwóch nie potrzebują regulacji menu, starsze dzieci żywią się zazwyczaj zróżnicowane. Wyeliminuj wędzone, słone, tłuste i smażone potrawy.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.