Jak leczyć moczenie nocne

Nocnym nietrzymaniem moczu, lub moczenie mimowolne, cierpią głównie dzieci. W przypadku braku leczenia, istnieje ryzyko, że choroba utrzyma się w okresie dojrzewania, a nawet w dorosłym wieku. Dlatego nie warto czekać, że przejdzie. Walczyć z moczenie mimowolne należy rozpocząć natychmiast po tym, jak będzie diagnoza.

Jak leczyć moczenie nocne

Trzeba

  • – leki.

Instrukcja

1
Moczenie nocne nie jest chorobą, dopóki dziecko nie ukończy 5 lat. Właśnie do tego czasu muszą dojrzeć części mózgu, które są odpowiedzialne za samokontroli. Jeśli do tego nie doszło, należy przejść kompleksowe badanie u pediatry, dziecięcego urologa i neurologa.
2
Dostarcz badania moczu i krwi, przejść badanie usg nerek i pęcherza moczowego. Jeśli okaże się, że przyczyną moczenia nocnego jest infekcja, konieczne będzie przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych i, być może, физиолечение. Zazwyczaj terapia trwa co najmniej 2-4 tygodnie. Dopiero po upływie tego okresu można sądzić o jej skuteczności.
3
Jeśli przyczyną moczenia nocnego jest niedojrzałość mózgu (to się okaże na wizycie u neurologa), należy przyjmować przepisane przez lekarza leki nootropowe. To może być „Piracetam”, „Фенибут”, „Пантогам”, „Picamilon” i inne. Przebieg leczenia wynosi nie mniej niż miesiąc.
4
Zwrócić się do psychiatry. Być może, przyczyną moczenia nocnego jest nerwica. W takim przypadku konieczne może być przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych i pobudzające. Kurs indywidualnych zajęć z psychologiem też nie będzie zbędne.
5
Ponadto, mogą być przypisane adrenomimetiki i leki hormonalne. Należy je ściśle w wyznaczonym czasie w zalecanej dawce.
6
Nie karz dziecka za nocne dziurki, staraj się stworzyć przyjazną atmosferę. To nie jego wina w tym, że nie może kontrolować siebie. Dodatkowe doświadczenia na ten temat tylko pogorszą sytuację. Jeśli dziecko bardzo się martwi, należy skonsultować się z lekarzem na temat przyjmowania leków uspokajających, najlepiej na bazie roślinnej.
7
Zachęcaj dziecko, jeśli udało mu się obudzić suche. Na początku to może być jakiś upominek za jedną suchą noc, z czasem zwiększ liczbę dni, za które przysługuje nagroda. Jednak w tym przypadku trzeba zwiększyć jego wartość.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.