Jak zbudować wykres

Aby zbudować wykres, należy posiadać przynajmniej niektóre wiedzą, początkowymi, aby można było działać raz na kilka sposobów. Tabele Еxcel – jest to potężne narzędzie, za pomocą którego można przetwarzać ogromne ilości danych, wykonywać różne operacje obliczeniowe, wyświetlanie ich w postaci tabel, a proces ich wizualizacji staje się proste i wygodne.

Jak zbudować wykres

Wykres – jeden ze sposobów prezentacji danych. Rozważmy dwie wersje – 2003 r. i 2010 r., a w wersji 2007 roku wykresy podobne do wersji 2010 roku, więc traktować tej wersji programu nie będziemy. Tak więc, jak zrobić wykres w wersji 2003 roku?

1. Uruchamiamy program. W nowej książce wprowadzamy tabelę z danymi.

2. Wyróżniamy przygotowaną tabelę.

3. Wchodzimy w menu „Wstaw” wybieramy opcję „Wykres”.

4. W oknie wybieramy typ wykresu, który się bardziej podoba, na przykład, zwykły wykres słupkowy.

5. Naciskamy przycisk „Dalej”.

6. Przed tobą pojawi się okno, w którym należy wybrać źródło do budowy. Początkowo wybrano oryginalna tabela danych, więc są i zapisywane automatycznie w polu „Zakres”.

7. Znowu naciskamy „Dalej”.

8. Teraz ustawienia wykresu. Tutaj możesz ustawić jej nazwę i nazwa osi, konfigurowalny legenda, montują podpisy do danych. Nic trudnego, w oknie po prostu zrozumieć.

9. W ostatnim oknie wybieramy miejsce, gdzie zostanie wstawiony wykres.

10. Gotowe!

 Jak sporządzić wykres w wersji 2010:

1. Uruchamiamy program, wypełniamy tabelę odpowiednimi danymi.

2. Wyróżniamy jej.

3. Znowu grupa Insert „Wstaw”, a następnie jej panel Charts.

4. Wybieramy typ wykresu.

5. Po wybraniu typu wykresu, wykres jest automatycznie wstawiany na ten arkusz, w którym znajduje się tabela danych.

6. Wszystkie ustawienia wykresu można dokonać po kliknięciu w grafikę prawym przyciskiem myszy i wejść w opcję Format Chart Area.

Narysuj wykres dokładnie można również i w innym programie standardowego pakietu Microsoft Office, nie wychodząc z tekstu w programie word. Jeśli byli tam tabeli, przejdź do menu „Wstaw” na górnym pasku i wybierz ikonę z widokiem wykresu. Klikając na nią, pojawi się okno, gdzie znowu trzeba wybrać najbardziej odpowiedni dla twojej skrzynki widok wykresu i nacisnąć przycisk „Ok”. Wtedy przed tobą wyjdzie okno, w którym musisz których możecie następnie zmienić tabelę z danymi, a rysunek wykresu już zostanie wstawiony w вордовский dokument. W miarę jak będziesz wpisywać dane w tabeli, zmieniać się będą wartości włożonej w dokument wykresu. Napisy do grafiki można podpisać również w tabeli, a ustawienia są produkowane, po kliknięciu na rysunek prawym klawiszem myszy. W pozycji spadek menu pojawi się wiele ciekawych ustawień, w tym zmiana typu wykresu, zmiana napisów i tym podobne. W ten sposób buduje się wykres w dokumencie tekstowym. Jak widać, problemów nie ma, a wynik, można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie.

 

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.