Jak zrezygnować z obywatelstwa Gruzji

Uzyskać obywatelstwo Gruzji ciężko. Jednak i dla tego, aby z niego zrezygnować, trzeba wykonać szereg procedur i uzbroić się w cierpliwość. Aby nie przedłużać termin rozpatrzenia wniosku, należy zachować ostrożność przy zbieraniu i przygotowaniu dokumentów. Jeśli używany papier nie wystarczy, proces unieważniania obywatelstwa może zostać zawieszone.

Jak zrezygnować z obywatelstwa Gruzji

Trzeba

  • – paszport;
  • – akt urodzenia dzieci;
  • – zaświadczenie o zmianie nazwy;
  • – zaświadczenie z urzędu wojskową;
  • – pozwolenie od rodziców (w przypadku niepełnoletnich);
  • – pieniądze na opłacenie cła.

Instrukcja

1
Zbierz niezbędne dokumenty. Usuń kopię paszportu, dowodu osobistego lub aktu urodzenia. Uzyskać zaświadczenie o braku zadłużenia za usługi komunalne i innych należności. Jeśli zmienił nazwisko lub nazwę, należy załączyć kopię dokumentu potwierdzającego. Mężczyznom trzeba zaświadczenie z urzędu wojskową, stwierdza, że nie wezwano do służby wojskowej, a niepełnoletni – pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Do pakietu dokumentów dołączyć dwie fotografie o wymiarach 3 na 4 cm i pokwitowanie o uiszczeniu opłaty.
2
Pełna lista wymaganych dokumentów można znaleźć w oddziale Departamentu obywatelstwa i imigracji ministerstwa sprawiedliwości. Tam otrzymasz formularz do wniosku o wyjściu z obywatelstwa. Składa się ona na imię prezydenta Gruzji. Dołączyć do wniosku dokumenty i przekazać pracownikom Departamentu. Sprawdź, w jakim terminie sprawa zostanie rozpatrzona.
3
Departament sprawdzi autentyczność dokumentów, wyjaśnienia, najemnych, czy do odpowiedzialności karnej i czy istnieje w swoim zakresie sądowy wyrok podlegający wykonaniu. Jeśli takie nie jest, a ty nie masz stabilnej majątkowych i innych zobowiązań, twoje obywatelstwo zostanie anulowana po wydaniu rozkazu prezydenta.
4
Po otrzymaniu potwierdzenia o unieważnieniu obywatelstwa, oddać swoje paszporty – jak общегражданский, jak i zagraniczny. Jeśli potrzebujesz wyjechać z kraju, otrzymasz informację o tym, że nie jesteś obywatelem Gruzji.
5
Jeśli jesteś za granicą, skontaktuj się z ambasada Gruzji. Wypełnij oświadczenie, w określonej formie, dołączyć do niego kopie dokumentów.
Należy zwrócić uwagę
Dziecko może być pozbawiony obywatelstwa Gruzji, jeśli jeden lub oboje rodzice nie są obywatelami kraju. Rodzicom syna nie warto czekać na jego wieku poborowym. Uchyla obywatelstwo dziecka z góry.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.