Jak złożyć стенгазету

5 lipca, 2022

W стенгазете ważne jak zawartości tekstowej, jak i środki artystyczne. Z powodu złego projektu mogą pozostać niezauważone ciekawe materiały, tak samo jak i biednej treści стенгазету nie uratują nawet najbardziej kolorowe zdjęcia i rysunki. Aby poprawnie złożyć стенгазету, musisz najpierw utworzyć jej obniżony układ, w którym należy określić lokalizacje najważniejszych elementów semantycznych – tekstu, zdjęć, rysunków.

1. W pierwszej kolejności na kartce trzeba zrobić pola, szerokość których musi być co najmniej dwóch centymetrów. Jest to konieczne do tego, aby gazeta wizualnie oddzielała się od ściany.
2. Następnie jest oznaczone miejsce pod tytuł, numer i datę produkcji, nazwę instytucję organizacji. Zazwyczaj do tego celu przeznacza się około jednej piątej powierzchni стенгазеты. Między tytułem i głównym tekstem poprawnie będzie zostawić trochę wolnego miejsca, aby nie zlewały.
3. Dalej plac стенгазеты trzeba zaznaczyć pod materiały, które zostaną w nim umieszczone. Informacje wyłączne i ilustracje najlepiej na przemian. Najciekawsze materiały znajdują się w centrum gazety, mniej ważne – na krawędzi.
4. Bardzo ważne jest, aby skład gazety była opanowana, czyli obie części muszą być wypełnione tak samo.
5. Informacje wyłączne lepiej pisać na oddzielnych arkuszach, a następnie je nakleić na gazetę.
6. Jeśli chcesz wybrać jakiś materiał lub połączyć kilka poświęconych jednym temacie notatek, można je zakreślić ramką lub wykonać na kolorowym papierze.
7. Oczywiście, których możecie następnie zmienić стенгазету niemożliwe bez zdjęć i rysunków, w tym bardzo ważne jest, aby umieścić je najbardziej efektywnie. Wskazane jest, aby rysunki były wykonane profesjonalistą.
8. Efektywnie w стенгазете wygląda aplikacja, do której można korzystać z czasopism ilustracje. Ale przy tym należy zachować umiar, aby nie przesadzić z kolorowymi plamami.
9. Zawsze ciekawe w стенгазете zdjęcia. One same w sobie przyciągają uwagę, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie starannie wyciętych zdjęć na jakimś niezwykłym tle, lub użyć zdjęcia jako jeden z elementów dużego obrazu.
10. Szczególną uwagę przy projektowaniu стенгазеты należy zwrócić na kolorystykę. Zbyt kolorowe gazety męczą wzrok, odciągają uwagę od treści.

 

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.