Jak żyć w USA

Ameryka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów dla imigrantów, ale dostać się do niej na pobyt stały się bardzo trudne. Dla tych, którzy chcą przenieść się w Stany Zjednoczone Ameryki północnej istnieje kilka legalnych sposobów.

Jak żyć w USA

Trzeba

  • Znajomość języka angielskiego.

Instrukcja

1
Диверсификационная loteria Ten sposób jest jednym z najbardziej znanych w Rosji, i polega na tym, aby wziąć udział w losowaniu Zielonej karty. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej loterii, ale do uczestników stosuje się szereg wymagań. Wnioskodawca musi urodzić się w kraju, który bierze udział w loterii, a także mieć skończone wykształcenie średnie.
2
Wiza druhny Jeśli należysz do poważnych związkach z rezydentem USA, to może napisać do imigracji i naturalizacji petycję dla twojej przeprowadzki. Wraz z petycją w załączeniu dokumenty potwierdzające twoje relacje – wspólne zdjęcia, bilety, korespondencja, potwierdzenie przyjaciół. Panna młoda musi przejść wywiad i badania lekarskie, a narzeczonego należy potwierdzić, że może on zapewnić dziewczynę. Po przeprowadzce do USA panna młoda powinna stać się żoną w ciągu 90 dni od dnia wjazdu na terytorium Ameryki. Małżeństwo może być zawarte tylko z tym mężczyzną, z którym planowana ślub.
3
Wiza biznesowa Otworzyć biznes w Ameryce jest bardzo drogie, tak jak od razu chcesz zapłacić składkę. U ciebie musi być firma w Rosji, związany z działalnością twojej firmy w Ameryce. Wiza ta jest ważna do 3 lat.
4
Wiza Aby otrzymać wizę, należy skończyć studia, mieć doświadczenie w swojej specjalności, licencji, a także zaproszenie od pracodawcy z Ameryki. Przed złożeniem petycji o wizę trzeba przejść certyfikację na профпригодность.
5
Spotkanie rodziny Jeśli w Ameryce już mieszkają twoi bliscy krewni – bracia/siostry, rodziców lub współmałżonka, masz możliwość zostać w USA. Do tej rodziny należy być stałym rezydentem lub obywatelem USA, potwierdzić swoje pokrewieństwo i swoją materialną wartość. Jeśli spełnia te kryteria, to mu należy wypełnić petycję w Służbie imigracji i naturalizacji.
6
Azyl Ameryka usług schronienia dla tych, których prawa прищемлялись na terenie ich kraju. Mogą one być związane z politycznymi, religijnymi, przynależności człowieka do określonej grupy społecznej, narodowości, rasy. W tym przypadku trzeba udowodnić takiego nękania (zaświadczenia lekarskie, dokumenty z organów ścigania, potwierdzenie bliskich i znajomych). Wniosek o przyznanie azylu politycznego serwowane jest na terenie Ameryki w ciągu roku po przyjeździe.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.