Jak zrezygnować z ukraińskiego obywatelstwa

Proces zakupu nowego obywatelstwa zajmuje wiele czasu i wysiłku. Po otrzymaniu wreszcie upragniony paszport, wielu ludzi zapomina o tym, że trzeba oficjalnie złożyć rezygnację z przynależności do innego państwa. Jeśli chcesz zrezygnować z obywatelstwa Ukrainy, skontaktuj się z jej ambasada na terenie kraju, w którym teraz mieszkasz.

Jak zrezygnować z ukraińskiego obywatelstwa

Instrukcja

1
Złożyć oświadczenie o odstąpieniu można w przypadku, jeżeli stale zamieszkuje poza granicami Ukrainy. Czyli wycofane z rejestracji, ewidencji na Ukrainie, wystąpili o pozwolenie na wyjazd i stale noclegi za granicą, masz prawo do migracji organów innego państwa o rejestrację, pobyt czasowy lub zezwolenie na pobyt.
2
Skontaktować się z ambasadą Ukrainy na terytorium kraju, w której stale zamieszkuje. Przy sobie należy mieć pakiet dokumentów. To zaświadczenie o tym, że u ciebie będzie lub już podjęta wniosek o uzyskanie obywatelstwa innego. Albo to może być już odebrany paszport kraju zamieszkania i 4 egzemplarze kopii wszystkich wypełnionych stron.
3
Weź ze sobą paszport ukraiński. W nim musi stać pozwolenie na wyjazd za granicę na stałe miejsce zamieszkania. Z niego również zdjąć 4 kopie wypełnionych stron.
4
W ambasadzie weź standardowe formularze wniosku o zrzeczenie się obywatelstwa. Wypełnij je w czterech egzemplarzach i dołączyć do każdego z kolorowego zdjęcia o rozmiarze 35х45 mm.
5
Zapłacisz opłaty państwa na wyjście z obywatelstwa. Można to zrobić w ambasadzie lub w oddziale banku. Potwierdzenie zapłaty należy dołączyć do pozostałych dokumentów. Jeśli wszystko załatwione poprawnie, twój wniosek trafi do rozpatrzenia przez prezydenta Ukrainy.
Należy zwrócić uwagę
W wyjściu z obywatelstwa może być odrzucona, jeśli człowiek oskarżony o przestępstwo lub w jego sprawie został wydany wyrok sądu, który podlega wykonaniu.

Porada
Jeśli nie możesz złożyć dokumenty osobiście w ambasadzie ich może przypisać twój krewny lub znajomy. Jednak będzie potrzebował notarialnie podpisanego pełnomocnictwa od ciebie.

Twoje dzieci mogą wyjść z ukraińskiego obywatelstwa na państwa wniosek. Jeśli dziecko już 14 lat, konieczna jest również jego zgoda na tę procedurę. Zgoda wyrażana jest w formie pisemnej w określonej formie.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *