Jak zbudować elipsa w izometrii

Elipsa – to izometryczny rzut okręgu. Owal budują na punkty i otaczają na wzorcach lub ukształtowanym rodzin. Najłatwiej zbudować elipsa w izometrii, wpisując postać w romb, inaczej изометрическую rzut kwadratu.

Jak zbudować elipsa w izometrii

Trzeba

  • – linijka;
  • – gon;
  • – ołówek;
  • – papier do rysowania.

Instrukcja

1
Zastanów się, jak zbudować elipsa w izometrii, leżący w płaszczyźnie poziomej. Zbuduj prostopadłe osie X i Y. Punkt przecięcia podajcie O.
2
Od punktu O odłóż na osiach odcinki równe promieniowi okręgu. Oznaczone punkty naleŝy oznaczyć cyframi 1, 2, 3, 4. Przez te punkty przesuń równolegle do osi bezpośrednie.
3
Od punktu O odłóż na osiach odcinki równe promieniowi okręgu. Oznaczone punkty naleŝy oznaczyć cyframi 1, 2, 3, 4. Przez te punkty przesuń równolegle do osi bezpośrednie.
4
Przesuń łuk z wierzchołka głupiego kąta, łącząc punkty 1 i 4. Podobnie połącz punkty 2 i 3, po spędzeniu łuk z wierzchołka D. Połącz punkty 1,2 i 3,4 z wielu małych łuków. W ten sposób zbudowany jest elipsa w izometrii, wpisany w romb.
5
Drugi sposób zbudować elipsa izometryczny polega na wyświetleniu okręgu o współczynniku zniekształceń. Narysuj oś X i Y, z punktu O przesuń dwie pomocnicze okręgu. Średnica wewnętrznego koła jest równy małej osi elipsy, zewnętrznej – duży osi.
6
W jednej czwartej zbuduj pomocnicze promienie, wychodzące z centrum elipsy. Liczba promieni taką, im więcej, tym dokładniej rysunku. W naszym przypadku wystarczy trzech pomocniczych słonecznych.
7
Otrzymasz dodatkowe punkty elipsy. Z punktu przecięcia promienia z małym okręgiem przesuń linię poziomą równoległą do osi X w kierunku zewnętrznego okręgu. Z górnego punktu, leżącego na przecięciu wiązki i duże koła, opuść normalna.
8
Otrzymany punkt należy oznaczyć cyfrą 2. Powtórz czynności, aby znaleźć 3 i 4 punktów elipsy. Punkt 1 znajduje się na przecięciu osi Y i małym okręgu, punkt 5 na osi X w miejscu przejścia obwodzie zewnętrznym.
9
Przesuń krzywą przez otrzymane 5 punktów elipsy. W punktach 1 i 5 krzywa ściśle proporcjonalna do osi. Przesuń podobne rysowania elipsy w izometrii na pozostałych ? rysunku.
logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *