Jak zawiązać w węzeł wątku

Threading igłę dawno przestało być problemem, do tego wymyślone specjalne narzędzia – нитковдеватели. A oto aby zrobić piękny i dyskretny węzeł na końcu nici, maszyna do szycia, przemysł dopóki nie zaproponowała żadnych „pomocników”. Aby węzeł był płaski, nie kudłaty, bez sterczącym nici, trzeba poćwiczyć.

Jak zawiązać w węzeł wątku

Instrukcja

1
Aby jedną ręką zawiązać węzeł w prawo na końcu, nawiń nitkę wokół palca wskazującego na dwa-trzy obroty tak, aby jej końcówka nie sterczał, przywracać poszczególne zwoje i przytrzymaj je między kciukiem i palcem wskazującym. Zrolować w jeden pierścień takimi ruchami palców, jakby przesuń ołówek lub солите jedzenie, i zrób w węzeł, delikatnie pociągając za sznurki.
2
Jeśli końcówka pozostał obijać, spróbuj zmodyfikować technikę: w locie swobodnym tie prosty węzeł, mały ogonek zacisnąć palcami lewej ręki, a prawą ręką roll węzeł do samego końca nici – węzeł wstanie dokładnie w tym miejscu, gdzie chcesz.
3
Całkiem po prostu незатянутый węzeł „jechać” na szukanie igły do „celowania” dla jego lokalizacji. Nawlecz nitkę na igłę, a następnie połączył węzłem dwie końcówki nici, gdzie ci wygodnie, ale nie затягиваете, tę samą igłę włóż w węzeł i dokręcić go bezpośrednio na igle. Teraz lewą ręką chwyć nitkę, a w prawym odsunąć na bok igłę z zawiniątkiem na nią. Wszystko, węzeł „uciekł”, pozostało tylko wybrać miejsce dla niego – na samym końcu nici.
4
Jeśli „скатанный” zespół nie poddał się i zróbcie „powietrza” buła. Złóż wątku o połowę, przewlecz igłę i zrób pierwszy ścieg, po czym przełóż nitkę w pętlę. Szybki, prosty i niepozorny węzeł gotowy.
5
Aby zawiązać węzeł w ogóle, przystępując do szycia, dociśnij palcami lewej ręki końcówkę nitki do tkaniny i zrób przez niego na miejscu trzy-cztery gęstych ściegu. To pozwala na wzmocnienie go i stanie się swoistym zawiniątkiem. Ale taka metoda nadaje się tylko do grubszych tkanin.
Porada
Jeśli „nauka brodawek” podane z trudem, a węzeł na sznurku nadal okazuje się, że „хвостатым”, po prostu skorzystaj z ostrymi nożyczkami przyciąć nadmiar końcówkę. Można подпалить jego czasów – tak swój tobołek nie распутается w ogóle, szczególnie na jedwabną nitką.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.