Jak zaprojektować kuchnię

Jeśli dla mężczyzny głównym miejscem do pracy jest jego gabinet lub pracownia, to dla kobiety to z pewnością kuchnia. I jest dokładnie miejscem do pracy, aneks kuchenny musi być w pełni funkcjonalny, wygodny i piękny. Masz okazję zmienić sytuację w kuchni? Wtedy postaraj się wcześniej zaplanować, gdzie będzie wyprowadzenie gniazd, jak będzie instalować odsysanie, gdzie umieścić kuchenkę, lodówkę, zlewozmywak. Najwięcej miejsca w kuchni mieści się aneks kuchenny, przy wyborze którego trzeba wziąć pod uwagę wiele niuansów.

Projektując kuchnię, trzeba się pogodzić z ergonomii i zasad bezpieczeństwa

Instrukcja

1
Przed tym, jak iść do sklepu i wydawać pieniądze, usiądź i zastanów się plan kuchni. Najpierw zmierz pomieszczenie. Większość producentów komplety kuchenne oferuje usługi gager. On zdejmie pomiary, a potem według niego stworzy indywidualny projekt twojej kuchni.
2
Jeśli nie chcesz płacić za tę usługę, to zdejmuj wymiary samodzielnie. Zmierz odległość od ściany do ściany na wysokości 10 cm od podłogi, a następnie tą samą odległość na poziomie blatu (90 cm od podłogi) i na wysokości wiszących szafek (2 m). Należy również zmierzyć długości ścian na tych samych dystansach (10, 90, 200cm) Zdejmij odległość między gazową rurą i ścianą. Jeszcze szereg pomiarów trzeba zrobić od podłogi do otworu wentylacyjnego, do sufitu okna, parapet, okna. Następnie oblicz, jakiej wielkości muszą być wszystkie szafki, półki i szuflady. Licz się z uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb twojej rodziny. Wszystkie te wymiary trzeba będzie przynieść do producenta lub sprzedawcy i ci dobiorą odpowiedni rozmiar techniki.
3
Co do planowania, to istnieje kilka zasad, aby jej ergonomiczne. Istnieją trzy główne strefy w kuchni: wejście do obróbki cieplnej żywności, miejsce do przechowywania produktów i miejsce do gotowania i mycia. Jest to tak zwany trójkąt pracy. Odległość od mycia do płyty nie musi być większa niż 90 cm, a między zlewem i lodówką nie więcej niż 2 m. W ogóle cała powierzchnia robocza powinna znajdować się w przedziale 3-6 m.
4
Jest jeszcze jeden warunek – to jest właściwe umieszczenie płyty. Ona musi bronić od okna co najmniej 0,5 m, jeżeli na oknie są zasłony, to co najmniej metr.
5
Wysokość blatów zestaw słuchawkowy, płyta, mycia powinny być idealnie poniżej łokcia na 10-12cm. Rozmieszczenie mebli w kuchni być może w liniowej wersji. Jeśli kuchnia jest mała, to ta opcja jest optymalna. W tym przypadku w środku zestaw słuchawkowy znajduje się zlew, lodówka i płyta kuchenna) na krawędziach. Przy tym strefa gotowania znajduje się pomiędzy kuchenką a zlewozmywakiem. A na ścianie nad całym miejscem do pracy powiesić półki i szafki.
6
Jeśli kuchnia jest przestronna, albo połączony z salonem, to być może wyspiarskie położenie, gdy zlew i kuchenka wynoszą się na środek pomieszczenia. Często przy takim planowaniu blat w połączeniu z barem.
7
Narożny wariant lokalizacji zestaw słuchawkowy jest optymalna dla standardowej kwadratowej kuchni 9-10m2 . Jeśli trzy ściany temat, to słuchawki wyposażone w s-lay. W tym przypadku można umieścić do pracy na trzech stronach kuchni.
logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.