Jak przerobić stary tapczan

Stary tapczan z peelingiem farby i испачканной wykładziną nie koniecznie wysłać na śmietnik. Jeszcze całkiem mocną konstrukcję można przywrócić do użytku, trochę przerobić za pomocą farby, lakieru i piękne tkaniny.

Jak przerobić stary tapczan

Instrukcja

1
Sprawdź drewniane części kanapy. Jeśli na nim powstały małe odpryski, pęknięcia lub zarysowania, można je uzupełnić, nie przebierając meble. Kup szpachlówkę do drewna. Wybierz odcień, pasujący do koloru kanapy, lub poproś kierownika w sklepie dodaj kohler, aby uzyskać żądany kolor.
2
Przykleiła się małymi porcjami nanieść na miejsce uszkodzenia. Rozprowadź ją na szerokiej шпателю, z niego zaczerpnijcie porcję małym. Zamiast szpachli można wykorzystać wąski pasek kartonu. Wypełnić pęknięcia lub odprysk składem, a następnie spacer po tym miejscu czystą szpatułką, aby w pełni wyrównać powierzchnię.
3
Jeśli drewniane elementy kanapy uszkodzone bardzo mocno, wyczyść je. Zamiast całkowicie zniszczonych (np. погрызенных psem) trzeba zamawiać nowe firmy w zakresie napraw mebli. Całe części z uszkodzonym pokryciem można zaktualizować. W tym celu należy zdjąć resztki lakieru lub farby. Jeśli jest to niemożliwe, зашкурьте powierzchni. Następnie pokryć ją podkładem do drewna. Kiedy ona wyschnie, nowa będzie można pomalować farbą lub lakierem. Opcjonalnie malowane części kanapy można pokryć lakierem.
4
Uszkodzoną obudowę na kanapie wymienić na nową. Распорите starej powłoki, starając się robić to jak najdokładniej. Każdą część poszycia rozłożyć na papierze i przeciągnij, aby utworzyć wzór. Albo zbuduj wzór samodzielnie – narysuj obraz prostopadłościanu. Figury powinny być dostosowane do wielkości części kanapy, na której można uszyć nowe „ubrania”. Przenieś wzór na tkaninie i dodać dodatki na szwy. Uszyć nowe pokrowce, umieszczając w nich zamki i rzepy, aby poszewki można było regularnie prać.
5
Aby задекорировать wady, których nie można naprawić, użyj sposoby dekoracji. Na drewnianej powierzchni można ułożyć wzór mozaiki. Plamy lub dokręcania na poszyciu ukryj pod заплаткой-aplikacja.
logo
Article Categories:
Meble i wystrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *