Jak przenieść pianino

Pianino w domu – znak miłości do muzyki w rodzinie. Jest to bardzo duży i ciężki, ale jednocześnie bardzo delikatny i kruchy narzędzie. Wymaga bardzo ostrożnego traktowania, szczególnie podczas jazdy. Do transportu dalekobieżnego lepiej wynająć tragarzy, ale przenieść pianino w obrębie mieszkania można samodzielnie.

Jak przenieść pianino

Trzeba

  • – dywan;
  • – dwie laski (na przykład, od mopa);
  • – pasy lub zasłony;
  • – asystent.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz zmienić fortepian z jednej części pokoju do drugiego, weź stary dywan i umieścić ją włosiem w dół. Aby toczyć pianino na gładką dolną stronę podłodze, pasują również na zwykłe szmaty. Unieś jedną część narzędzia i podłożyć pod obie nogi materiał. Podejdź z drugiej strony, unieś ją i волоком przeciągnij pianino w dobrym kierunku. Można również podłożyć podkładki pod wszystkie cztery nogi, i po prostu wcisnąć narzędzie.
2
Jeśli nogi nie skręcić na czerwony dywan i umieścić paczkę pod narzędzie. Następnie unieś drugą stronę narzędzia i promować ją tak, aby zajęła całą przestrzeń pod nogami.
3
Jeśli pianino nie ma nóżek, znajdź dwie okrągłe laski, na przykład, od mopa. Unieś jedną część narzędzia i umieścić w niej jedną z patyków, a następnie w ten sam sposób umieścić z przeciwnej strony drugiej. Powoli obróć go w odpowiednim kierunku, gdy jeden z kijków wyjdzie, przesuń ją do przodu. Jeśli chcesz obrócić, po prostu połóż kij pod kątem.
4
Aby przenieść pianino przez próg, lub pokonać kilka stopni schodów, zrób pasy do przenoszenia mebli. Weź mocne długie płaskie pasy, na przykład z samochodu. Jeśli nadający się pod ręką nie nadają się zwykłe zasłony. Zabezpieczyć końce ze sobą tak, aby powstał krąg, do tego wyrównaj końce, zrobić pętlę i włóż koniec pętli do środka, mocno ciągnąć. Nie przestańcie ich w tradycyjny sposób, na przykład, jak sznurówki, na przykład (w dwóch etapach), taka węzeł mało wiarygodny.
5
Przełóż pasek przez ramię i przełóż pod dwa kąty pianinie. Z drugiej strony twój asystent powinien zrobić to samo. Jednocześnie podnieść narzędzie (lepiej to zrobić na zawołanie), rękami przy tym отталкивайте go od siebie. Przenieś pianino na odpowiednie miejsce w mieszkaniu i delikatnie umieścić, a następnie zdejmij paski.
logo
Article Categories:
Meble i wystrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *