Jak rozmieścić meble w wąskim pokoju

Są częste przypadki planowania mieszkań, gdzie pokoje mają kształt regularnego prostokąta, ale przy tym są one zbyt wąskie i wydłużone. W takim pomieszczeniu meble należy ustawiać tak, aby uczynić go bardziej wizualnie.

Jak rozmieścić meble w wąskim pokoju

Instrukcja

1
W regeneracji wąskim pokoju pozbyć się drobnych elementów wyposażenia wnętrza. Zostaw tylko kilka dużych.
2
Meble dla wąskiej dobrane tylko najbardziej niezbędne i maksymalnie funkcjonalne. Przy tym wskazane jest, aby kolor był nieco ciemniejszy tapety, ale w tej samej kolorystyce. Tak więc meble nie będzie rzucać się w oczy i sprawiają wrażenie całościowego otwartej przestrzeni.
3
Nie zmuszajcie ściany szafy. One sprawią, że pomieszczenie jeszcze bardziej wąskie i małe. Jeśli bez szafek nie można zrobić, kupić modele z szybą. Jeden z czołowych ścian można używać pod szafa.
4
Należy zwrócić uwagę na meble-transformator, na przykład, sofa lub szafa-biurko. Stolik lepiej postawić szklaną.
5
Rozmieść meble nie wzdłuż ścian, a w poprzek pokoju. Ale pamiętaj, że ona nie powinna być zbyt kłopotliwe.
6
Zagospodarowania przestrzennego pokoju – jeszcze jeden skuteczny odbiór. Z ruchomą zasłoną, zasłony lub płuc regałami wąski pokój staje się bardziej przytulny. Otwarte regały nie przeszkadza przejścia światła i tworzą intymny zakątek. Podium w głębi pomieszczenia wydziela strefę pracy i tworzy dodatkowe miejsce do przechowywania.
7
Jeśli chodzi o kuchni, można ją podzielić na dwie części: jadalnia i stół. Do ich podziału projektanci często używają płonący bar „tiki”. Tak więc kuchnia będzie wyglądać proporcjonalnie.
8
Jeśli chcesz umieścić meble w wąskim salonie, w jednej jej części można utworzyć relax-strefy, a w drugiej – kącik do czytania i umieścić stolik lub regał książkowy.
9
Jeśli używasz wąski pokój jako sypialnia, można wyróżnić w niej miejsce na urządzenie garderoby. Oczywiście, ona zajmuje część powierzchni, ale przy tym nie będzie zmuszać do pokoju komody i szafy. Kształt pomieszczenia zbliży się do kwadratu, a w niej pojawi się dodatkowa przestrzeń.
logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.