Jak przemalować polerowane meble

Polerowane meble nawet najbardziej dobrej jakości z czasem pokryte plamami i ściemnia. Malowanie, chyba najbardziej dostępna metoda transformacji szaf, komód i innych polerowanych elementów wnętrza.

Jak przemalować polerowane meble

Trzeba

  • Mebel, śrubokręt, обезжиривающее narzędzie, stolarnia, szpachlówka, papier ścierny średniej i drobnej ziarnistości, budowlany suszarka do włosów, szpachelka, twarda szczotka, grunt, farby, wałek, pędzel.

Instrukcja

1
Przesuń prace przygotowawcze. Uwolnij mebel, który zamierzasz pomalować. Zdejmij drzwiczki i półki, usuń elementy mocujące (zawiasy, haki). Starannie odtłuścić polerowane powierzchnie przy pomocy detergentu lub alkoholu. Należy sprawdzić, czy meble pod kątem odprysków, pęknięć, zadrapań. Jeśli je znajdziesz, koniecznie napraw. Delikatnie zdejmij popękany lakier wokół uszkodzonego miejsca, wypełnij odprysk stolarki szpachlowaniem. Kiedy skład jest całkowicie wyschnie, taktuje реставрируемое miejsce papierem ściernym drobnym ziarnie.
2
Istnieją dwa sposoby na przebarwienia polerowanej mebli. Jeśli masz budowlany suszarka do włosów, można całkowicie usunąć lakier z powierzchni. Bardzo delikatnie podgrzewać powłoka lakiernicza i счищайте jego fragment za fragmentem za pomocą szpachelki. W ten sposób wychwycić każdy szczegół. Następnie zwolnij drewno od warstwy bejcy, aby to zrobić, skorzystaj z papierem ściernym o średniej ziarnistości. Za pomocą twardej szczotki machnij z mebli kurz, utworzonych po szlifowaniu. Ponownie odtłuścić obrabiane powierzchnie.
3
Jeśli budowlanego suszarki pod ręką nie było, można uciec się do innego sposobu. Po usunięciu odpryski i defektów za pomocą szpachlówki, dokładnie wychwycić polerowane części mebli papierem ściernym drobnym ziarnie. Lakierowane wykończenie jest gotowy do malowania, jeśli stała się matowa i była pokryta ryzykiem od papieru ściernego. Dalej tak samo kończymy przy pomocy twardego pędzla od kurzu. I wracajcie do dekupażu, wcześniej jeszcze raz обезжирив powierzchni.
4
Nałóż warstwę podkładu do drewna. Zagruntować i szlifować elementy wewnętrzne szuflad, drzwi i szaf. Poczekaj, aż całkowitym wyschnięciu środka gruntującego. Za pomocą papieru ściernego drobnym ziarnie wypolerować декорируемый obiekt.
5
Następnym krokiem jest malowanie. Do tego celu można użyć farby, lakier, czegoś. Odnośnie farb nie ma jasnych reguł, jakimi należy pokrywać polerowane meble. Ma pokrycia z dość ostrymi zapachami, ale przy tym, szybkoschnące. Do pracy trzeba wałka lub pędzla. Delikatnie выкрасите wszystkie części, uważając, aby nie było spacji i smug. Po tym jak farba całkowicie wyschnie, należy sprawdzić, czy wszystkie powierzchnie i w razie potrzeby nałożyć drugą warstwę.
Porada
Szuflady, drzwiczki i półki aplikować na stole, wstępnie przykryty folią.

logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.