Jak okleić meble folią

Można odświeżyć stare meble, оклеив ją folią. To ekonomiczny wariant do szybkiej zmiany wystroju wnętrza. Jest samoprzylepna jest wodoszczelna, więc nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Możesz wybrać folię odpowiednie kolory lub naśladuje zróżnicowaną fakturę: pod drzewem lub pod skórę, z wzorami, matowy lub błyszczący, kolorowy, przejrzysty. Główny warunek – wklejone powierzchnia powinna być gładka.

Jak okleić meble folią

Trzeba

  • – folie samoprzylepne;
  • – ruletka;
  • – ołówek i nożyczki;
  • – miękki materiał;
  • – kwiatowo-atomizer.

Instrukcja

1
Oczyścić powierzchnię mebli z różnych zanieczyszczeń. Przetrzyj ją szmatką lub gąbką z twardą warstwą zwilżoną w odpowiednim моющем narzędzia.
2
Odkręcamy klamki u drzwi, jeśli trafiają w to miejsce, gdzie będzie naklejać folii.
3
Obejrzyj z różnych stron. Od twojej opieki zależeć będzie jakość okleinowania. Nie powinno być żadnych ostrych krawędzi, brodawek, odpryski. Jeśli okazało się nierówności, wypełnić ją szpachlą i przeszlifować papierem ściernym. Powierzchnie drewniane bez warstwy lakieru промажьте akrylową farbą podkładową.
4
Zdjąć wymiary z przygotowanych powierzchni mebli za pomocą ruletki. Udaj się do sklepu za folią. Należy pamiętać, że rolki etykiety samoprzylepne są różnej szerokości. Wybierz odpowiednią opcję, aby ci nie musieli połączyć film bez zbędnej potrzeby.
5
Odłóż określone wymiary na taśmy folii z odwrotnej strony. Dla wygody stosowania tam już wydrukowany autofaucet układ. Projektujemy części ołówkiem. Wycięte elementy można nożyczkami lub oklej nożem w składzie.
6
Wpisz w kwiatowy natryskowy zimnej wody z kranu. Posypać tę część mebli, z którego chcesz rozpocząć oklejanie. Samoprzylepna folia będzie ślizgać się po mokrej powierzchni. To daje czas, wygładzić ją, aby nie było zmarszczek i pęcherzy. Jeśli na klejonych części nadal bąbel, pierce go igłą i raz прогладьте szmatką.
7
Zdejmij folię od papieru z jednej krawędzi na około 10 cm Dołączyć lepkiej powierzchni do mebli. Weź w rękę jedną z suchą, miękką szmatką i, przytrzymując drugą ręką rolka, разглаживайте самоклейку „w jodełkę” od środka do brzegów. Ciągnąć rolka w dół i usunąć z pod folii powietrze i krople wody. Jeśli powstała krotnie, delikatnie pociągnij za najbliższy krawędzi i отклеив go, wygładzić powierzchnię.
8
W ten sposób przykleić wszystkie выкроенные części folie na meble. W trakcie eksploatacji отмывайте загрязнившуюся meble miękką szmatką z detergentem. Nie można używać coś, co może porysować powierzchnię pokrytą folią.
logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.