Jak zrobić w kuchni własnymi rękami

Kuchnia jest następujący po łazienki pomieszczenie, które powinno być zaplanowane przy remoncie mieszkania. Nie tylko są one związane z ogólnymi komunikacją: rurociąg i kanalizacją, ale i mają wspólne remontu i wykończenia, tak jak i łazienka, i kuchnia – pomieszczenia o podwyższonej wilgotności.

Kuchnia powinna być lekkie, wygodne i funkcjonalne

Instrukcja

1
Jak i każda inna poważna sprawa, remont kuchni trzeba zaplanować. Zwykle zaczynają z tynku i szpachli, następnie ustalają dachowe pokrycia lub malować sufit, a następnie klej tapety lub kłaść płytki, montowane panele podłogowe, wodoodporny laminat lub linoleum. Po co zakladac oprawy, gniazda, wyłączniki i wentylację. Podsumowując, stawiają meble, wyposaża techniki, myjnie, wiszą szafki i okap.
2
Agd do kuchni i meble muszą być dokładnie dopasowane do wymiarów kuchni. Miejsce do pracy hostessy, w której znajduje się strefa gotowania żywności, strefa przechowywania produktów i miejsce przetwarzania produktów i ich mycia musi być odpowiednio zorganizowana. Cała strefa powinna znajdować się na 4-6 metrów. Ergonomia kuchni polega na umieszczeniu strefy mycia pomiędzy lodówką i płytą grzejną. Jeśli coś planowaniu kuchni w tę formułę nie pasuje, to zmień położenie jednego z wejść. Przenieść zlew lub płytę teraz nie problem. Wodny przewód można przedłużyć plastikowymi rurami, a kuchenkę gazową przenieść w inne miejsce, elastyczny wąż. Ale pamiętaj, że prace na przesunięcie płyty musi wykonywać газовщик, w przeciwnym razie mogą wystąpić kłopoty.
3
Wymiary mebli i ich położenie trzeba wiedzieć jeszcze przed tym, jak będzie rozpoczęto remont. Zestaw można umieścić wzdłuż ściany, w rogu. Jeśli kuchnia jest przestronna, meble można umieścić na środku pokoju, примкнув do jednej ze ścian. Jest to tak zwany wyspowy sposób instalacji. Pozwala on połączyć strefę pracy z barem.
4
Osobno należy powiedzieć o wyciągu. Jeśli wysoko cenisz swoje wysiłki i pieniądze, instalowanie odsysanie należy koniecznie, bo już za kilka miesięcy cała kuchnia pokryje się cienką warstwą tłuszczu i kurzu. Najczęściej stawiają wiszące okapy. Zbierają się pod szafki nad kuchenką. Jako maseczki substancje w nich używany jest filtr węglowy. Takie okapy są uważane za najtańsze.

Wpuszczone okapy montowane wewnątrz szafki. Są one przedstawione na czas gotowania. Są bardzo kompaktowe, mają 2 silnika, a więc bardziej wydajne. W tym samym czasie nie są dużo droższe od poprzednich. Kopułkowe okapy przymocowane bezpośrednio do sufitu. Mają najbardziej urozmaicone wzornictwo i parametry techniczne.

Porada
Wszystkie powierzchnie w kuchni są narażone na działanie wilgoci i z tego należy się liczyć, wybierając materiały do mebli, podsufitka, wykładziny, tapety lub płytki na ściany.

logo
Article Categories:
Meble i wystrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *