Jak zapłacić za telefon z karty kredytowej

Coraz więcej terminali pojawia się w miejscach publicznych za usługi telefonii komórkowej za pomocą gotówki. Ale co zrobić, jeśli trzeba wykonać tę operację za pomocą karty bankowej? Można rozwiązać ten problem, używając jako kartę debetową, jak i kredytową.

Jak zapłacić za telefon z karty kredytowej

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – mapa;
  • – terminal;
  • – e-portfele.

Instrukcja

1
Płacić za rozmowy przez telefon komórkowy przy użyciu karty debetowej i terminala. Jeśli masz w swojej firmie wynagrodzenie na kartę NCC lub inny, to możesz wpłacić pieniądze na telefon, nie przepłacając ani jednego procentu. Tak więc, włóż kartę do terminala, wprowadź hasło i wybierz opcję „эксперсс-płatności”. Kliknij next (dalej „sieć komórkowa”, wpisz numer telefonu bez ósemki, następnie naciśnij „enter”.
2
Sprawdź, czy spełniają podane inicjały państwa. Muszą być takie, które zostały wpisane do umowy przy zakupie karty sim. Jeśli wszystko poprawnie, wpisz kwotę płatności i kliknij ponownie „enter”. Weź ten czek i sprawdź saldo telefonu. Zazwyczaj transakcje odbywają się w ciągu kilku minut. Przechowywać czek zawsze przy sobie.
3
Należy wykonywać płatności przez internet-bank. Jeśli masz na rękach jest karta kredytowa Visa lub MasterCard, wtedy można przeprowadzić tę operację, nie wychodząc z domu. Przejdź na stronę banku i wpisz login i hasło do swojego konta osobistego. Znajdź wewnątrz serwisu funkcję „płatności” i polecenie „komunikacja”.
4
Wprowadź numer telefonu, nazwę operatora i kwotę płatności. Kliknij „dalej”. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij „zapłać” i przez kilka minut, pieniądze trafią na konto. Sprawdź balans. Znowu to samo, w tym przypadku komisja nie jest usuwany z karty.
5
Korzystaj z tłumaczeniami środków na numer telefonu, za pośrednictwem elektronicznych pieniędzy. Można również przelać pieniądze z karty na dowolny system płatności, na przykład, Yandex Pieniędzy, Webmoney lub RBK Money. A z nich już w tej samej kolejności zapłacić za usługi operatora komórkowego. Dowiedz się z wyprzedzeniem u pracowników banku o ewentualnej komisji przy przelewie pieniędzy z karty na portfel systemu płatności.
Należy zwrócić uwagę
Praktycznie wszystkie banki mają system bankowości internetowej, która pozwala w ciągu kilku sekund dokonywania płatności na telefon bez prowizji.

Porada
Wybieraj takie banki, jak Sbierbank, Alfa-bank VTB 24 do zamówienia karty kredytowej. To wszystko ułatwi ci proces przeprowadzenia transakcji.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.