Jak zapisać archiwum .iso na płytę

Istnieją dwie główne metody zapisu zawartości obrazu ISO na dysku DVD. W pierwszym przypadku następuje nagrywanie samego obrazu, a w drugim – tylko jego zawartość. Wybór wariantu zależy od celu tworzenia DVD-rom.

Jak zapisać archiwum .iso na płytę

Trzeba

  • – Nero;
  • – Daemon Tools.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz nagrać zawartość obrazu na płytę, to najpierw należy wyjąć z niego pliki i foldery. Aby to zrobić, użyj dowolnego programu przeznaczonego do pracy z ISO-obrazami, np. Daemon Tools Lite. Zainstalować ten program. Uruchom ponownie komputer.
2
Uruchom program Daemon Tools i kliknij dwa razy na ikonę programów, znajdującej się w zasobniku systemowym. Wybierz opcję „Dodaj obraz” i wprowadź ścieżkę do wybranego ISO. Teraz otwórz menu „Mój komputer”, a następnie przejdź do zawartości dysku wirtualnego.
3
Skopiuj wszystkie informacje z tego obrazu w dowolnym katalogu na dysku twardym komputera. Operację tę można pominąć, ale jej wykonanie jest znacznie zmniejszy czas potrzebny na nagranie płyty.
4
Zainstaluj program Nero Burning Rom lub jej odpowiednik. Otwórz ten program i wybierz opcję „DVD”. W zakładce „Nagrywanie”, aby włączyć lub wyłączyć funkcję tworzenia мультисессионного dysku. Kliknij przycisk „Nowy”.
5
Przesuń w lewe okno programu wszystkie pliki i foldery skopiowane z obrazu dysku. Upewnij się, że ilość tego DVD-metrowe wystarczy do przechowywania całej wybranej informacji. Aby to zrobić, użyj paska wizualizacji w dolnej części ekranu.
6
Kliknij przycisk „Nagraj” i potwierdź rozpoczęcie procesu zapisu informacji. Poczekać na jego zakończenie. Po zapisaniu danych taca napędu zostanie automatycznie otwarty. Sam zamknij go i sprawdź nagrane pliki.
7
Jeśli nie chcesz rozpakować pliki przed nagraniem, należy zainstalować program ISO File Burning. Uruchom go, wybierz żądany obraz dysku, ustaw prędkość nagrywania. Kliknij przycisk „Nagraj ISO”. Ta metoda najlepiej użyć w tym przypadku, gdy chcesz nagrać sektor rozruchowy obrazu na płytę. To pozwoli na uruchomienie tej nośnik DVD do wejścia w system operacyjny.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.