Jak rozpakować archiwum wieloczęściowe

Tworzenie kopii zapasowej folderów pozwala wydobyć dużą ilość wolnego miejsca na dysku twardym. Do zapisu dużych plików na różne dyski zazwyczaj tworzą archiwów.

Jak rozpakować archiwum wieloczęściowe

Trzeba

  • – 7-zip;
  • – WinRar.

Instrukcja

1
Do pracy z archiwami należy korzystać z niektórych programów. Jeśli pracujesz z archiwum .rar, pobierz i zainstaluj program WinRar. Podczas pracy z plikami .zip i .7z użyj programu 7-zip. Pobierz wybrany program ze strony http://www.win-rar.ru/download/winrar/ lub http://www.7-zip.org/download.html. Koniecznie wybierz właśnie tę wersję, która jest przeznaczona do instalacji na system operacyjny.
2
Po zainstalowaniu programu uruchom ponownie komputer. Otwórz eksploratora Windows. Skopiuj wszystkie elementy archiwum do dowolnego folderu. Pamiętaj o tym, że w tym katalogu powinny znajdować się absolutnie wszystkie części wieloczęściowego archiwum.
3
Teraz kliknij dwukrotnie na pierwsze tego archiwum. Tego pliku musi być przypisany podwójny typ, na przykład .zip.001. Po wykonaniu tych czynności pojawi się okno z napisem „Zebrać „nazwa archiwum” i wszystkie pozostałe części w katalogu. Wybierz folder, w którym zostanie umieszczony zebrany archiwum. Kliknij przycisk Ok i poczekaj na wykonanie uruchomionej procedury.
4
Przejdź do tego katalogu i znajdź plik docelowy-archiwum. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wypakuj”. Wybierz folder, do którego zostaną rozpakowane pliki archiwum. W menu „Nadpisywania” zaznacz pole wyboru obok opcji „potwierdzenie”. Wprowadź hasło, jeśli w archiwum została ustalona ochrona. Kliknij przycisk Ok i poczekaj na rozpakowaniu plików.
5
Otwórz wybrany folder i upewnij się, że wszystkie dane zostały pomyślnie rozpakowane. Do pracy z многотомными archiwami bez stosowania wymienionych narzędzi można użyć programu Total Commander. Warto zauważyć, że starsze wersje tego narzędzia mogą nie obsługiwać pracy ze stosunkowo nowym typem 7z.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.