Jak przepisać mini DV na płytę

Przemysł gospodarstwa domowego wideo już przeszła na w pełni aparaty cyfrowe z zachowaniem materiału na dyski twarde czy karty pamięci. Ale wielu jeszcze zachowały się wspaniałe kamery standardu mini DV. Jest tylko jeden minus — kontakt z nimi jest trudniejsze, i aby zobaczyć wideo lub podzielić się z kimś wykonanym materiałem, trzeba przepisać mini DV w цифоровой format, na przykład na dysku. Można to powierzyć profesjonalistom lub zrobić samemu na komputerze.

Jak przepisać mini DV na płytę

Trzeba

  • – kamera,
  • – komputer,
  • – kabel IEEE1394,
  • – karta kontrolera 1394,
  • – program do obróbki wideo,
  • – czysty dysk do nagrywania

Instrukcja

1
Sprawdź dołączony do kamery. Tam można znaleźć szczegółowe instrukcje, kabel FireWire 1394 lub I-link, jak go nazywa firma Apple, a także programy do pracy z wideo. Jeśli kabla w zestawie nie ma lub jest on dawno utracony — kup taki kabel. To się nazywa IEEE1394, a dla kamer potrzebna jest jego odmiana z 6 stykami z jednego końca i 4 kontaktami z innego.
2
Przygotuj komputer do podłączenia kamery. Dla tego sprawdzić z tyłu jednostki systemowej lub paski laptopa — złącze 1394 / FireWire spotyka się dość rzadko, ale zanim do wydawania pieniędzy na ten kontroler, warto przeprowadzić próbę. Jeśli masz laptop, to są szanse, ty nie możesz z jego pomocą przepisać mini DV na płytę, tak jak w notebook jest bardzo trudne zainstalować kartę kontrolera 1394. Kup tę kartę w sklepie komputerowym i zainstaluj w KOMPUTERZE. Jeśli nigdy nie dodano karty rozszerzeń do komputera, lepiej zwrócić się do specjalistów.
3
Aby zainstalować niezbędne oprogramowanie do pracy z obrazami. Jeśli masz płytę od producenta aparatu, użyj go. Potrzebny będzie program do przechwytywania wideo z kamery, program do edycji wideo i program do nagrywania otrzymanego pliku na dysku. Do nagrywania można użyć wbudowanej w system operacyjny narzędzia. A do tłumaczenia filmów z aparatu i jego najprostszej obróbki lepiej użyć programu ScenalyzerLive. Ona automatycznie wykrywa sceny nagrywania i produkuje ich układ.
4
Pobrać ją ze strony dewelopera, który znajduje się pod adresem http://www.scenalyzer.com w dziale Download. Jeśli skorzystasz z tego narzędzia, potrzebny jest jeszcze program do kompresji wideo. Na Przykład, Any Video Converter. Można ją pobrać ze strony internetowej http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/. Bardziej wymagającym użytkownikom, warto zwrócić uwagę na pakiety nieliniowej edycji wideo, takich jak Pinnacle Studio czy Adobe Premiere, ale są one bardziej skomplikowane i są warte dużych pieniędzy.
5
Podłącz aparat do komputera. Mały wtyk podłącz do gniazda w aparacie, a duża w komputer, a dokładniej — w gniazdo karty 1394. Włącz zasilanie aparatu, oraz podłącz zasilacz kamery, aby nie выключилась w procesie zastępowania. Włącz w menu tryb połączenia z komputerem, jeśli taka istnieje.
6
Uruchom program ScenalyzerLive. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie ikonę skrótu na pulpicie. Wybierz kamerę z listy, pod czarnym prostokątem w lewej części programu. Naciśnij na kamerze przycisk odtwarzania, pre-przewiń kasetę na rozpoczęcie nagrywania. Naciśnij kombinację klawiszy Ctrl i Spację, aby rozpocząć kopiowanie wideo. Ważne jest, aby na dysku było wystarczająco dużo wolnego miejsca. Należy pamiętać, że nieskompresowanych sygnałów wideo zajmuje około 200 mb na każdą minutę filmu.
7
Otwórz program Any Video Converter. Kliknij przycisk z napisem „Dodaj wideo” i wybierz filmy, które chcesz skompresować i nagrać na płytę. W prawej części okna programu wybierz z rozwijanej listy wybierz format danych: jeśli chcesz nagrać płytę do użytku domowego odtwarzacza, wybierz pozycję „DVD Video Pal film”. Po zakończeniu wybór i dodawanie fragmentów, kliknij przycisk „Kodować” (Convert), znajduje się w górnej części okna programu, w samym centrum. Poczekaj na zakończenie działania programu. W zależności od mocy komputera, to może trwać od pół godziny do kilku godzin.
8
Włóż do napędu komputera czysty zapisywalny dysk cd. Na ekranie pojawi się okno autoodtwarzania, z którego wybierz opcję „Nagraj płytę”. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder z gotowymi plikami i kliknij lewym przyciskiem myszy na wierszu „Wyślij do…”. Z proponowanych opcji wprowadź swój napęd. Kliknij przycisk „Nagraj płytę” i poczekaj do zakończenia nagrywania.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.