Jak zamknąć pętle szalik

W ostatnim czasie w modzie markowe szaliki ręcznie. Im bardziej wiązka, tym większe wymagania stawia się do tego, jak prawidłowo zamknąć pętle w produkcie.

Jak zamknąć pętle szalik

Trzeba

  • – szprychy bliskich pokoi;
  • – igła w трикотажу;
  • – hak, odpowiedni спицам;
  • – przędza.

Instrukcja

1
Podaj prawą igłę raz w dwa zawiasy, w tym obrzeża. Провяжите je razem przedniej lub odwrotnej, w zależności od obrazu. Powstałą pętlę z prawej igły перебросьте na lewą i powtórzyć proces.
2
Zapisz rysunek po zamknięciu dzianiny. Użyj do zamknięcia przedniej – tylną ścianę pętli, a po złej провязывайте za przednią. Będzie równy blizny na samej krawędzi płótna. Gdy cały szereg będzie zamknięty, odciąć nitkę, przepuścić przez ostatnią pętlę i dokręcić buła.
3
Rozwiążcie ostatni węzeł i rozpuść basen szereg, jeśli krawędź szalik okazał się zbyt ciasny. Coś takiego zdarza się często, bo w swej szerokości pętli więcej niż na wysokość. I kiedy je układamy w ostatnim rzędzie, oni go skrępowania.
4
Powtórz ten proces na drutach większego pokoju. Zwiąż nie na czubku, a na grubym brzuchu narzędzia. Lub podnieś każdą pętlę, zanim przepuścić przez nią wątek.
5
Weź do zamknięcia ostatniego rzędu hak, to pomoże zrobić oprawę więcej wolnego.
6
Użyj igły, gdy potrzebny jest elastyczna krawędź. Na przykład, gdy szalik z gumy musi szczelnie przylegać do gardła jak kołnierz z golfem.
7
Odciąć od мотка nić, z której wykonano na drutach, na długości trzy razy więcej wielkości spoiny. Włóż ją do igłę w трикотажу.
8
Wprowadź igłę w obrzeża pętlę, zarówno w przedniej, jak i pozostaw ją na nią. Powtórz czynność, tracąc złej, i pociągnij nitkę przez obie twarzowe pętli. Wróć do przepuszczonej, przewlecz igłę przez niego, i przez sąsiedni złej. Czyli przez drugą i czwartą pętli.
9
Zamknij cały szereg opisanych wyżej szwem, nosi nazwę „кеттельный”. Jeśli już przyzwyczajasz się z nim, zdjąć zawiasy ze szprychy. Twarzowe i изнаночные odrzuconych w różne strony, i będzie ci łatwiej je zbierać.
10
Użyj metody z накидом, jeśli wiązka szalik, ażurowa, i krawędź potrzebny jest elastyczny i swobodny. Провяжите obrzeża pętlę przodu, założyć na igłę nitkę. Drugim narzędziem unieś pętelkę, przez nią przeciągnij накид i zdejmij ze szprychy.
11
Powtarzaj to, aż wszystkie zawiasy nie zostaną zamknięte. Ostatnią z wszystkich zamknąć w tradycyjny sposób – z zawiniątkiem. Tą metodą można uzyskać różne szerokości krawędzi, co накиды nie po każdej pętli, a przez jedną lub dwie.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *