Jak zamknąć pętle na palcach

Szydełkowanie skarpetek – wcale nie spawa babć; z tym ściśle borykają się wszystkie kobiety, które chcą zadowolić bliskich ciepłymi wełnianymi skarpetami. Podczas tworzenia skarpetek główne problemy, które mogą spotkać na swojej drodze – to drutach pięty i zamykanie skarpety. Blisko pętli na palcach można na kilka sposobów.

Jak zamknąć pętle na palcach

Trzeba

  • – szprychy;
  • – nici;
  • – hak;
  • – igła z dużym oczkiem.

Instrukcja

1
Jeśli вяжете skarpety, począwszy od gumy, i провязали stopę odpowiedniej długości (w kółko), zacznij zaokrąglić koniec. Aby to zrobić, znajdź środek stopy, upewnij się jej od pięty, należy podzielić ilość zawiasów na 4 i liczyć otrzymaną liczbę w obie strony od uzyskanych połowy (przy tym nie ma znaczenia, na jakich drutach znajdują się pętle). Masz prawy i lewy krawędzi skarpety, zaznacz je kolorową nitką.
2
Dalej dzianiny w kółko, ale gdy będziesz dochodzić do kolorowego oznaczenia, провязывайте dwie pętle razem do niej i dwie pętle razem po niej. W ten sposób zwiąż, dopóki nie masz 4 lub 5 pętli. Oderwij wątku, pozostawiając kilka centymetrów, i przełóż ją przez pozostałe oczka. Dokręcić, krawat i włóż końcówkę z ws skarpety.
3
Znając sposób zamykania pętli na noszeniu regulować jego kształt, jak chcesz. Na przykład, obniż najpierw w 2 zawiasy na szereg (jedna po lewej, druga po prawej stronie), a po kilku rzędów zacznij redukować na 4 pętle – wtedy będzie bardziej płynne przejście. Albo zostaw wewnątrz zmniejszony pętli (tam, gdzie kolorowa nitka) jedną lub dwie pętle w stanie nienaruszonym, aby szli przez cały cypel; w takim przypadku otrzymasz bardziej zaokrąglony nosek. Najczęściej jest tak dzieję dziecięce skarpetki lub botki.
4
Jeśli вяжете skarpety, kończąc gumką i dla ciebie problemem okazało się zamknąć gumę tak, aby produkt dobrze rozciągały się, postępuj w następujący sposób. Weź hak i wklej go w pierwszej pętli, a następnie wyciągnij z drugiej pętli pętelkę i z otrzymanych dwóch zawiasów провяжите słupek bez накида. Dalej na drutach tak długo, dopóki nie zamkną wszystkie pętle. Taka metoda pozwala uzyskać elastyczną i schludny krawędzi.
5
Spróbuj zamknąć gumę skarpety za pomocą igły. Aby to zrobić, wpisz igłę z nitką główną dzianiny w następujący złej pętlę i jednocześnie w przedniej pętlę powstałą z żyłką. Nie zdejmując, dodaj do tego uch następną linię końcową pętlę, która na razie jest w szprychy. Następnie wróć, wprowadź igłę w poprzedniej złej pętlę, wraz z następującą stroną zdjąć z żyłką. Pamiętaj: tu najważniejsze, aby nitka poszła nie wprost, a zygzakiem, ciągle wracając z powrotem, i w tym zajęte wszystkie pętle.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *