Jak zainstalować dodatkowe mapy w Garmin

Nawigacje Garmin są sprzedawane z preinstalowanym zestawem kart. Jednak nie zawsze mogą być zgodne z wymaganiami konsumenta lub wśród nich mogą być określone terytorium. W związku z tym występuje konieczność instalacji dodatkowych map.

Jak zainstalować dodatkowe mapy w Garmin

Instrukcja

1
Przejdź do strony internetowej firmy Garmin pod linkiem http://www.garmin.ru/. Przejdź do karty i otwórz opcję „za Darmo zaktualizować”. Tutaj można pobrać program MapChecker, który jest zainstalowany na komputerze i służy do wyszukiwania i pobierania nowych map Garmin. Po tym podłącz urządzenie do komputera i zainstalować na nim za pomocą tej aplikacji nowe dodatkowe karty.
2
Skorzystaj z programem MapSource, którą można również pobrać na stronie internetowej firmy Garmin. Jest ona przeznaczona do instalacji dodatkowych kart, które znajdują się w wolnym dystrybucji i są całkowicie bezpłatne. Pobierz program. Rozpakuj archiwum i uruchom plik msmain.msi, następnie otwórz plik setup.exe w celu zainstalowania aplikacji.
3
Znajdź w internecie karty, które chcesz zainstalować na swoim nawigacja Garmin. Pobrać je na komputer i rozpakuj do folderu. Uruchom plik install dla każdego z pobranych kart.
4
Podłącz urządzenie do komputera i uruchom program MapSource. Otwórz menu „Narzędzia” i przejdź do „Zarządzanie kartograficznych produktami”. W lewej części okna pojawi się lista z odtwarzać pobranej dodatkowymi mapami.
5
Wybierz tę, którą chcesz umieścić w urządzenie. Aby to zrobić, kliknij na ikonę prostokąt na pasku narzędzi programu i na wybraną mapę. Po tym, kliknij przycisk „Zainstaluj”. Powtórz tę procedurę z innymi dodatkowymi mapami.
6
Pobierz dodatkowe mapy bezpośrednio w urządzenie Garmin do folderu Map. Wykonać to można z wersją urządzenia Nuvi 1ххх. Podłącz urządzenie do komputera i otwórz odpowiedni folder. Pobierz mapy z internetu z rozszerzeniem img. Zmień je w gmapsupp.img, dodając w tytule cyfrę. Na przykład, nowe pliki będą mieć wygląd gmapsupp1.img, gmapsupp2 .img i tak dalej. Ponownie uruchom urządzenie i sprawdź działanie karty.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.