Jak wziąć urlop naukowy

Do dekoracji akademickiego urlopu muszą być powody. Stan zdrowia, ciąża, ciężkie sytuację rodzinną – posiadanie przynajmniej jednego z tych czynników gwarantuje uzyskanie akademickiego urlopu. Jego długość nie może przekraczać 12 miesięcy.

Jak wziąć urlop naukowy

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – zaświadczenie lekarskie.

Instrukcja

1
Do dekoracji akademickiego urlopu należy napisać podanie na imię rektora uczelni. W nim określić, z jakich powodów potrzebujesz tzn.. Jeśli wziąć urlopu w związku z urodzeniem dziecka, należy dostarczyć świadectwo urodzenia.
2
Jeśli są wskazania medyczne do akademickiego urlopu trzeba do wniosku dostarczyć wniosek rady lekarskiej o konieczności odsunięcia od nauki. Można go uzyskać na podstawie wyciągu z karty medycznej. Zaświadczenie lekarskie formy 095-u wskazuje na obecność choroby, w pomocy 027-u będzie miał informacje na temat jego wagi, a także zalecenia dla eliminowania od obciążeń fizycznych i szkoleń. Jest to zestaw dokumentów, który daje prawo których możecie następnie zmienić urlop naukowy.
3
Jeśli wziąć urlop z powodów rodzinnych, oraz potrzebne dokumenty. Mogą to być zaświadczenie o śmierci krewnego, informacje o obecności ciężkiej choroby u bliskiego krewnego i wniosek o konieczności sprawowania opieki nad nim, itp..
4
Po podaniu wszystkich niezbędnych dokumentów dziekanat uczelni będą przekazane rektorowi, na podstawie decyzji którego sekretariat wyda rozkaz o powołaniu ci академа. W nim zostaną określone daty rozpoczęcia i zakończenia, a także przyczyny przymusowego urlopu.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli wziął urlop naukowy medyczne wskazania, aby wyjść z niego trzeba napisać wniosek i dołączyć wniosek kliniczno-komisji ekspertów o tym, że można być dopuszczone do procesu edukacyjnego.

Porada
Akademicki wakacje mogą wziąć studenci zarówno studiów dziennych, jak i zaocznych studiów. Studenci, znajdujące się na wakacjach ze względów medycznych, mają prawo do otrzymywania comiesięcznych wypłat zasiłku w wysokości 50% od wysokością płacy minimalnej.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *