Jak napisać esej o polityce

Gatunek esej pozwala nie tylko wyrazić swoje myśli, ale i do końca zrozumieć, uporządkować. Jeśli jesteś pod wrażeniem wydarzenia polityczne, napisz esej na ten temat. W ten sposób można dzielić się opiniami z innymi, wyrzucić emocje i ze strony ocenić swoje wnioski.

Jak napisać esej o polityce

Instrukcja

1
Wybierz temat esej. To może być znaczące wydarzenie polityczne ostatniego czasu. Jeśli chcesz pomyśleć o historycznym fakcie, zastanów się, dlaczego stał się on istotne właśnie w teraźniejszości. Można wziąć i od razu kilka zjawisk i faktów, ale w każdym razie koło informacyjnych powodów musi być wyraźnie очерчен, aby nie musiał się rozmazywać myślą drzewo.
2
Zapisz wykaz prac lub wnioskowanie, które chcesz przedstawić w związku z wybranym tematem. Jest on potrzebny, aby tekst był uporządkowany i logiczny.
3
Do każdej tezy znajdź argumenty. Ilość dowodów i stopień ich авторитетности zależy od tego, gdzie można opublikować swój tekst. Ponadto na dobór argumentacji wpływają i wewnętrzne zabudowy autora – niektórzy nie mogą publikować eseje z wątpliwymi niesprawdzonych faktów nawet w osobistym blogu.
4
Jako dowód i ilustracji twoich myśli można wziąć dane statystyczne z witryn firm, które je prowadzą. Również mogą to być wypowiedzi znanych polityków, fakty historii i wyniki badań naukowych. W zależności od tematu, jako jeden z wielu argumentów, można wykorzystać swoje obserwacje.
5
Określ dla siebie pomysły tekstu. Po pierwsze, te, które będą leżeć w jego podstawie. To swoiste punkty orientacyjne dla czytelników, którzy podpowiedzą im, że brali za normę, od czego zaczynają się w swoich ocenach. Drugi pomysł tekstu – twoja osobista. Pomyśl, co chcesz osiągnąć, pisząc go. Jak chcesz mieć wpływ na odbiorców: skłonić go do refleksji, sporu z tobą, działań.
6
Ułóż przykładowy plan tekstu. Umieść kolejno wszystkie wybrane tezy i argumenty. W przeciwieństwie do większości gatunków publicystycznych, przejścia między częściami eseje mogą być dość „niejasne”, ponieważ esej oznacza swobodny ruch myśli. Ale wspólna nić rozumowanie nie musi gubić.
7
Napisz test przygotowanej z planem, wykorzystując wszystkie osiągnięcia. Gotowy tekst edytować po jakimś czasie (kilka godzin lub dobę). Jeśli to konieczne, podkręcić jego strukturę, można dopasować stylistycznie niedokładne fragmenty, popraw błędy gramatyczne.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *