Jak wysłać plik na telefon za pomocą bluetooth

Skopiować informacje na telefon komórkowy można za pomocą odpowiedniego kabla USB lub bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Drugi sposób jest znacznie wygodniejsze, ponieważ nie wymaga fizycznego połączenia telefonu z innym urządzeniem.

Jak wysłać plik na telefon za pomocą bluetooth

Trzeba

  • Adapter Bluetooth.

Instrukcja

1
Do przesyłania plików na telefon z komputera lub laptopa skorzystaj Bluetooth-adapter. To może być wbudowany moduł lub oddzielne zewnętrzne urządzenie podłączane do portu USB. Zainstaluj sterowniki do tego Bluetooth-adapter.
2
Wykonaj wyszukiwanie odpowiednich plików na stronach internetowych producentów tego urządzenia lub komputera przenośnego. Otwórz menedżera urządzeń i znajdź nazwę modułowi Bluetooth. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i przejdź do menu „Aktualizuj sterowniki”.
3
W nowym oknie wprowadź ręcznie opcję ustawienia i wybierz folder, w którym zapisane pobrane pliki sterowników. Uruchom ponownie komputer, aby wykonać integrację odpowiednich funkcji w systemie Windows.
4
Teraz włącz adapter Bluetooth telefonu komórkowego. Upewnij się, że urządzenie jest otwarty dla wyszukiwania. Znajdź odpowiedni plik na dysku twardym komputera. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wyślij”.
5
W pokazującym się menu wybierz opcję „Urządzenia Bluetooth”. Poczekaj na pojawienie się okna wyszukiwania dostępnych urządzeń. Kliknij przycisk „Aktualizuj”. Po pojawieniu się na liście telefonu komórkowego, kliknij dwukrotnie na jego nazwę lewym przyciskiem myszy.
6
Wpisz hasło wymagane do synchronizacji urządzeń. Powtórz wprowadzania hasła w menu telefonu komórkowego. Poczekać na zakończenie procesu wysyłania plików.
7
Jeśli chcesz przenieść dane z innego telefonu, otwórz folder, w którym przechowywane są pliki. Wybierz jeden z nich i przejdź do możliwych wariantów działań.
8
Wybierz opcję „Wyślij do” i wybierz opcję „Wyślij przez Bluetooth”. Poczekaj na zakończenie wyszukiwania żądanego telefonu, wybierz go i kliknij „Wyślij”. Wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp do drugiego telefonu. W podobny sposób przekazać pozostałe pliki.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.