Jak wyregulować zawory w Toyota

Jeśli napęd hałasuje, a silnik został źle ciągnąć z powodu niekompletnego wypełnienia cylindra roboczej mieszanki, to znaczy, że trzeba wyregulować zawory. Terminowe prace prowadzone w tym kierunku, aby uniknąć wycieku gazów, co powoduje utratę poprzecznego silnika, i zapisać zawory przed przegrzaniem i szkodami.

Jak wyregulować zawory w Toyota

Trzeba

  • – magnes
  • – śrubokręt
  • – mikrometr

Instrukcja

1
Pokrywę głowicy cylindrów delikatnie zdjąć. Silnik obrócić wał korbowy, aż tłok pierwszego cylindra nie zajmuje pozycję górnego martwego punktu. Dopilnuj, aby znacznik na kole pasowym zbiegła się w czasie z pin, umieszczonym na kole pasowym pompy oleju.
2
Należy zwrócić uwagę na popychacze zaworów: należące do pierwszego cylindra należy mieć mały luz, a popychacze czwartej – siedzieć ciasno. Jeśli do tego nie doszło, to przekręć silnik jeszcze na jeden obrót.
3
Włóż trzpień między powierzchnią krzywki i popychacza i sprawdź luzy zaworów tłoka pierwszego cylindra. Na różnych silnikach szczelin wylotowych i wlotowych zaworów są różne. Sprawdź wyniki w tabeli pomiarów i regulacji.
4
Провернув silnika na jeden obrót, zmierz luzy zaworów tłoka czwartego cylindra w położeniu gmp. Określić, że regulacja jest prawidłowa, możesz po wprowadzeniu końcówki trzpienia pomiarowego. Pod lekkim dotknięciem musi stawać na głowie i wejść do środka.
5
Podczas regulacji luzów wymienić z górnej strony popychaczy podkładki. Do tego obrócić wał korbowy do instalacji odpowiedniej krzywki ostrzem w górę i za pomocą specjalnego narzędzia wcisnąć popychacz do środka. Następnie magnesem lub małego śrubokręta wyjąć krążek регулировочную.
6
Przed tym jak wcisnąć popychacz, obróć go do zwrócenia się do świec wycięcia z górnej strony. Należy zwrócić uwagę na to, że nóżka narzędzia powinny przytulić raz oba popychacza.
7
Zdjąć podkładkę zmierzyć za pomocą leniwki i zanotuj wynik. Aby zapewnić odpowiedni luz zaworowy, oblicz grubość nowej podkładki. Dla zaworu dolotowego – z wyniku uzyskanego podczas pomiaru luzu zaworu, odejmij 0,25 mm i dodać grubość zdjętej podkładki. W celu określenia grubości nowej podkładki zaworu wydechowego zamiast 0,25 mm odjąć 0,30 mm.
8
Wybierz krążek, najbardziej zbliżoną w swej grubości do wymaganej wartości. Do jej instalacji należy ponownie wcisnąć popychacz do środka. Zmierz luz zaworowy i ustaw go w pozostałych zaworach.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.