Jak wyregulować reflektory samochodu

Poprawnie przeprowadzona regulacja reflektorów samochodu może nie tylko sprawiać kłopoty автовладельцу. Prawidłowo kierunkowe wiązki światła znacznie zmniejsza efektywny zasięg widoczności w nocy. Ponadto, ten defekt prowokuje niebezpieczne sytuacje na drogach, oślepiając kierowców, poruszających się w przeciwnym kierunku.

Jak wyregulować reflektory samochodu

Trzeba

  • – ściana;
  • – marker;
  • – ruletka.

Instrukcja

1
Jeśli w pobliżu nie ma stacji benzynowej z urządzeniami do regulacji świateł lub chcesz zaoszczędzić na naprawie, można ustawić światło na własną rękę. W pierwszej kolejności sprawdź zawieszenie pojazdu, stan sprężyn. Oceń ciśnienia w oponach, napraw różnicę w rozmiarach opon – każdy z tych czynników może mieć istotny wpływ na kierunek światła reflektorów.
2
Przed zabiegiem ładuje fotel kierowcy obciążeniem o wadze 70-80 kg, należy uzupełnić zbiornik samochodu.
3
Sprawdź stan oświetlenia w świetle reflektorów. Zaciemnione lub migotanie lampy muszą być niezwłocznie wymienione.
4
Wybierz dla ustawienia świateł na gładką, jasną ścianę. Jeśli istnieje możliwość, przeciągnij na nią ekran. Plac zabaw przed roboczej ścianą powinna być o powierzchni co najmniej 7-10 metrów.
5
Aby poprawnie skonfigurować strumień światła, postawić samochód do ściany światłami, na powierzchni ekranu zaznacz markerem środek samochodu, zaznacz środkową oś każdego światła. Teraz można odjechać z powrotem na 7,5 m od ściany. Skorzystaj z centymetrem dla dokładności pomiaru. Na ścianie prostej poziomej linii połącz kreski wielu reflektorów i przesuń po nich dwie pionowe linie.
6
Odwrót w dół na 7,5 cm od przeprowadzonej linii poziomej, narysuj kolejną linię ściśle równolegle do górnej.
7
Włącz światła mijania. Zamknij lewy reflektor i śrubami nastawczymi, obsługujące reflektor we wszystkich kierunkach (poziomo i pionowo), ustaw prawy reflektor w taki stan, aby górna granica wiązki został połączony jest z dolną linią na ścianie, a wierzchołek kąta w jasnym punkcie dostawała się w pionową linię przechodzącą przez środek reflektora.
8
Zamknij prawy reflektor samochodu. Ustaw lewy reflektor podobnie prawym.
Należy zwrócić uwagę
Jeżeli pojazd oddzielne reflektory świateł mijania i drogowych, regulację wiązki światła należy indywidualnie dla każdego z czterech reflektorów.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *