Jak ustawić reflektory samochodu

Bardzo często można zaobserwować na maszynach — uczestnikach ruchu drogowego ненастроенные światła. I to jest problem nie tylko kierowców wadliwe auto, tak jak mają w tym zbyt mały zasięg widzenia, ale i dla kierowców samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka, tak jak ich oślepiające światło takich reflektorów.

Jak ustawić reflektory samochodu

Instrukcja

1
Skonfiguruj reflektory samochodu samodzielnie, jeśli w twojej okolicy nie ma warsztatu ze specjalnym sprzętem lub jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tam przyjść. Konfigurację należy rozpocząć od sprawdzenia stanu części zawieszenia. Należy zwrócić uwagę na ciśnienie w oponach kół, różnice w ich rozmiarach. Spójrz na stan sprężyn zawieszenia i na rozkład obciążenia w przedziale maszynowym, tak jak wszystkie usterki, które mogą być zidentyfikowane w tym badaniu, bezpośrednio wpływają na to samo kierunek wiązki światła.
2
Załaduj prawo fotel obciążeniem o wadze około 80 kg i napełnić zbiornik paliwa do połowy. A następnie sprawdzić stan żarówek w światłach. Jeśli okaże się żarówki z потемневшими kolb, to trzeba je będzie zmienić.
3
Wybierz gładką pionową ścianę w celu przeprowadzenia konfiguracji, przed którym powinno być jak najmniej osiem metrów poziomego odcinka jezdni. Aby jak można wyraźniej ustawić reflektory, konieczna powiesić na ścianie ekran, który można zrobić samodzielnie.
4
Trzeba będzie podjechać blisko samochodem do ściany i zaznaczyć środek samochodu na ścianie i centralnych osi każdej z reflektorów. Następnie odjechać na siedem i pół metra i linii poziomej na ścianie wykonać połączenie wielu punktów reflektorów, a potem przez nich spędzić pionowe linie. Następnie na 7,5 cm poniżej narysować linię równolegle do linii poziomej, przeprowadzonej przez centra reflektorów. Potem włącz światła mijania” i zamknąć lewy reflektor tektury.
5
Za pomocą śrub nastawczych ustawić prawy reflektor tak, aby górna granica wiązki zbiegła się w czasie na ekranie z dolnej linii. Następnie w ten sam sposób ustaw lewy reflektor. Wykonując poprawnie wszystkie zalecenia, nie będzie już stanowić problemu ani uczestnikom ruchu drogowego, ani sobie. Na maszynach z dwoma reflektorami drogowe i mijania regulacja odbywa się indywidualnie dla wszystkich 4 reflektorów.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.